Niewiele jest tak znanych naukowczyń, jak prof. Magdalena Środa. W ten wtorek o 22:00 pojawi się w „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka” i opowie o tym, jak to wszystko się zaczęło.

Magdalena Środa to polska etyczka, filozofka, publicystka i feministka. Doktora habilitowana nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajna na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i feministyczną oraz problematyką kobiecą.

W 2004 premier Marek Belka powołał Magdalenę Środę na urząd Pełnomocnika Rządu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn. W 2005 Fundacja Ekumeniczna „Tolerancja” przyznała jej tytuł „Zasłużona dla tolerancji”. Wyróżniona tytułem Polki Roku 2009 w plebiscycie tygodnika „Wysokie Obcasy”. W 2010 roku została laureatką Kowadła przyznawanego przez stowarzyszenie „Kuźnica”.

Jest stałą felietonistką „Gazety Wyborczej”, tygodnika „Wprost” oraz internetowego wydania „Radio TOK FM”. Jest członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet i organizatorką I, II i III Kongresu.

W ten wtorek 30 października 2018 o 22:00 prof. Magdalena Środa będzie gościć w programie „Jej Perfekcyjność zaprasza na drinka”. Do zobaczenia na facebook.com/JejPerfekcyjnosc.

Wypowiedz się! Skomentuj!