W najnowszym odcinku „Szotów z JP” sprawdzimy, czy gej może być świadkiem Jehowy – czy da się połączyć te dwie skrajne tożsamości? Odpowiedź szukać będziemy z Filipem Krygierem.

Blisko 120 tys. osób w Polsce identyfikuje się jako świadkowie Jehowy. Wśród nich pojawiają się także osoby homoseksualne.

Zdaniem Świadków Jehowy Biblia otwarcie i jednoznacznie potępia rozpustę, do której należą również kontakty homoseksualne. Zachowując neutralność, ani nie popierają, ani nie podważają ustanowionych przez państwo praw dotyczących małżeństw jednopłciowych oraz zachowań homoseksualnych. Jednocześnie zdecydowanie różnicują skłonności homoseksualne (których Biblia nie potępia) od praktyk (czynów) homoseksualnych (które są jednoznacznie zabronione i potępione w Biblii). Biblia, ich zdaniem, nie określa, czy homoseksualizm ma podłoże biologiczne, choć przyznaje, że pewne skłonności są głęboko zakorzenione. Dlatego osoby, które odczuwają pociąg do osób tej samej płci, powinny wystrzegać się homoseksualnych czynów, jeśli chcą być uważane za chrześcijan. Tyle teoria.

Czy da się być jednocześnie świadkiem Jehowy i gejem? Czy można połączyć te dwie tożsamości?
O tym rozmawiać będziemy w nowym odcinku „Szotów z JP” już w ten czwartek 18 października o 19:00!

Poprzedni odcinek „Szotów z JP” pod tytułem „Kryształy i GHB – chemseks bez tajemnic” znajdziesz tutaj.

* * *

W każdy czwartek o 19:00 na www.YouTube.com/JejPerfekcyjnosc nowy odcinek „Szotów z JP”.

Najbardziej gejowski talk-show w sieci. Najbardziej intymny gejowski talk-show w polskim internecie. Najbardziej niegrzeczny talk-show w kraju.

Seks, narkotyki, polityka, religia, celebryci, nowoczesne technologie, imprezy, muzyka, jeszcze raz seks i odrobina powagi. Co tydzień nowi goście, nowe tematy i nowe rozmowy!

Wypowiedz się! Skomentuj!