Po raz trzeci w historii na Uniwersytecie Warszawskim odbędą się specjalne dni adaptacyjne dla studentek i studentów nieheternormatywnych.

27 września 2018
16:00
free
Uniwersytet Warszawski
tutaj

W czwartek 27 września Queer UW przygotowało dla nich Queerowe Dni Adaptacyjne UW. To inicjatywa, która po raz pierwszy odbyła się dwa lata temu i zgromadziła kilkadziesiąt osób. Jak podkreślają organizatorzy, w Queerowych Dniach Adaptacyjnych udział biorą nie tylko studenci LGBTQ oraz nie tylko osoby zaczynające studia.

– Dla wielu osób jest to szansa poznania koleżanek i kolegów z uczelni, które i którzy podzielają zainteresowania i naukowe pasje ale studiują na innych kierunkach, wydziałach i w innych budynkach – wyjaśnia Bonawentura Aleksander, Prezes Queer UW. – Dla części zaś jest to sposób na poznanie nieheteronormatywnej Warszawy i samej uczelni.

W programie przewidziano spacer po Warszawie, podczas którego uczestnicy odwiedzić mają miejsca istotne dla historii oraz współczesnego funkcjonowania osób LGBTQ w mieście. Odwiedzą miejsca, które kiedyś działały jako nieformalne punkty spotkań osób niehetero ale i poznają ważne dla historii oficjalne punkty na mapie miasta i uczelni, które zapisały się w historii emancypacji ruchu LGBTQ.

Po spacerze odbędzie się część nieformalna, na której studentki i studenci z Queer UW opowiedzieć mają o studiowaniu na Uniwersytecie Warszawskim. Każda z osób uczestniczących otrzyma także ubiegłoroczny raport o sytuacji osób LGBT studiujących na UW. Jak podkreślają organizatorzy, w związku z programem Queer UW na najbliższe miesiące, ważnym tematem podczas Queerowych Dni Adaptacyjnych UW 2018 będą kwestie związane z osobami transpłciowymi.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się za pomocą specjalnego formularza, dostępnego na wydarzeniu facebookowym. Zapisy kończą się w czwartek 25 września. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Wypowiedz się! Skomentuj!