To będzie zaskoczeniem – ale fani w Wielkiej Brytanii (i nie tylko) będą wspierać homofobiczną Rosję podczas mistrzostw świata w piłce nożnej.

A wszystko dlatego, że drużyna rosyjska – czy tego chce, czy nie – wspierać będzie walkę z homofobią w piłce nożnej poprzez Attitude Foundation.

Za każdą bramkę strzeloną przez Rosję, firma bukmacherska Paddy Power przekaże dokładnie 10.000 funtów, które wspierać będą działania fundacji, zajmującej się m.in. walką z homofobią w sporcie.

We wczorajszym meczu Rosja – Arabia Saudyjska piłkarze naszego sąsiada strzelili 5 bramek. Oznacza to przekazanie 50.000 funtów na rzecz Attitude Foundation! To zresztą była minimalna kwota, jaką Paddy Power zobowiązało się przekazać, nawet gdyby Rosja nie strzeliła w całym mundialu tych 5 bramek. Dali jednak radę. Teraz kwota może już tylko rosnąć!

Rzecznik prasowy Paddy Power podkreślił, że dziwi go homofobia Rosjan:

Skoro tak bardzo lubią swoje niedźwiedzie, niezrozumiałym jest niechęć do naszych miśków. Dlatego chcemy rozpocząć akcję Russia Put-in goal. Nie mogę się doczekać zdziwienia na twarzach Rosjan, gdy zobaczą, jak tęczowa rodzina na całym świecie kibicuje ich chłopcom!

Publicysta „Attitude” Darren Styles stwierdził:

Kiedy Paddy Power przyszedł do nas ze swoją propozycją, nie mogliśmy jej odrzucić. Społeczność LGBT+ ma długą historię przejmowania i adaptowania zachowań, słów, stylów, które miały być dla nas dyskryminujące. Tym razem przejmujemy więc Rosję. Mistrzostwa świata w piłce nożnej powinny być świętem inkluzywności ale dzięki gospodarzom i tym, którzy ich wybrali (podobnie jak kolejnej edycji w Katarze), piłkarze znajdują się w środowisku, gdzie jawnie dyskryminuje się osoby LGBT+.”

Kolejne mecze Rosja rozegra z Egiptem we wtorek 19 czerwca o 20:00 i z Urugwajem w poniedziałek 25 czerwca o 16:00. Pozostaje nam tylko trzymać kciuki za drużynę rosyjską w tych meczach!

Źródło: Attitude

Wypowiedz się! Skomentuj!