Czerwcowe szaleństwo paradowe trwa w najlepsze. Do grona tych, którzy włączają się w świętowanie „miesiąca dumy” dołączył Facebook, dając nam nowe tęczowe możliwości.

Niestety, nie wraca (na razie?) tęczowa reakcja, która rok temu wywołała sensację i była jednym z najczęściej komentowanych rozwiązań, jakie wybrały firmy świętujące czerwiec LGBTQ. W tym roku Facebook, Messenger i Instagram przygotowały dla nas coś zupełnie innego. Nowością jest fakt, że nowe efekty będą teraz dostępne przez cały rok – ponieważ, jak podkreślają autorzy, dumę należy okazywać przez 365 dni w roku.

Nakładki zdjęć profilowych. Nakładki na zdjęciach profilowe są bardzo popularną metodą wyrażania poparcia dla jakiejś idei. Facebook zachęca do skorzystania z tęczowych nakładek – możecie je znaleźć na facebook.com/profilepicframes po wpisaniu „fbpride”. Po wybraniu pasującej nam nakładki, możemy zadecydować na jak długo chcemy ją ustawić

Wyrażanie siebie w postach tekstowych i za pomocą aparatu. Dzięki zastosowany odpowiednich postów tekstowych oraz zdjęć i video można dodać przerobione na tęczowo elementy do naszej story lub na oś czasu. Facebook przygotował odpowiednie tła tekstowe ale także efekty dostępne w po włączeniu aparatu i zrobieniu zdjęcia.

Podziel się swoją radością w Messengerze. W trakcie miesiąca dumy można wyrazić swoją miłość i swoje szczęście za pomocą odpowiednich nakładek rzeczywistości rozszerzonej, ramek i naklejek w aparacie zastosowanym w Messengerze. Aplikacja umożliwia wykonanie zdjęcia, dostosowane go i wysłanie do znajomych lub czatu grupowego. Messenger ma także paczki odpowiednich naklejek.

Jak widać więc, w tym roku Facebook znów nie zawiódł i przygotował dla fanów równości miłe niespodzianki, które pozwalają w prosty sposób zasygnalizować swoje wsparcie dla praw osób LGBTQ oraz dla równości.

Korzystajcie więc do woli!

Wypowiedz się! Skomentuj!