A wydawałoby się, że młodym gejom zależy tylko na byciu singlem i używaniu aplikacji randkowych… Nowe badanie przynosi niespodziankę.

Ten materiał nie powstałby bez Was. Wspieraj mnie na Patronite!

Poliamoryczne związki i otwarte związki wcale nie są tak popularne wśród młodych ludzi, jak mogłoby się wydawać. Badanie przeprowadzono na gejach w wieku od 18 do 39 lat w USA.

Badacze Lanz Lowen i Blake Spears, którzy sami żyją w niemonogamicznym związku od 36, postanowili zbadać, jak do relacji podchodzą inne osoby homoseksualne.

Wśród badanych – 42 proc. było singlami a 58 proc. żyło w związkach. Ci, żyjący w związkach dzielili się na tych, którzy identyfikowali swoje związki jako:

  • monogamiczne – 76 proc.
  • raczej monogamiczne – 18 proc.
  • niemonogamiczne – 6 proc.

Wyniki badań

Dzięki badaniu udało się ustalić, że 92 proc. badanych chce kiedyś wziąć ślub. 90 proc. za powiedziało, że szuka relacji monogamicznej.

Połowa mężczyzn powiedziała, że znajduje się w trwałej monogamicznej relacji.

Jedne z poprzednich badań wskazało, że 2/3 par, które były razem co najmniej 5 lat – żyje w otwartych związkach. Okazuje się jednak, że młodzi ludzie chętniej szukają monogamii.

Osoby, które są w związkach monogamicznych i niemonogamicznych, oceniają swoje związki jako udane, satysfakcjonujące i zdrowe – 98 proc. z nich chce je kontynuować przez najbliższe 5 lat. Wyniki były o kilka punktów procentowych niższe dla par niemonogamicznych.

Foto: Blavou/CC BY 2.0/flickr


Ten materiał jest bezpłatny, bo JejPerfekcyjnosc.pl troszczy się o promowanie treści LGBTQ+ i niezależnych mediów, których coraz mniej w sieci. Wspierając tę stronę, pomagasz zapewnić jej suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa ale i pewność dostarczania nowej rozrywki. Przekaż swój JEDNORAZOWY datek:


Wypowiedz się! Skomentuj!