Wystąpienie Jej Perfekcyjności otworzy tegoroczne wydarzenie i będzie początkiem całodniowej konferencji. Trans zaprezentuje około 40-minutowe wystąpienie na temat płci i gender.

Seksuologia to nauka z pogranicza wielu dziedzin: medycyny, psychologii, biologii, pedagogiki i socjologii. Zajmuje się szeroko pojętą seksualnością człowieka. Wykracza znacznie poza współżycie seksualne, dotyczy także identyfikacji płciowej, orientacji seksualnej, budowania relacji z innymi, intymności, bliskości, reprodukcji. Może być doświadczana i wyrażana w myślach, fantazjach, ale także w zachowaniach, prezentowanych przekonaniach, wartościach oraz związkach. Stanowi ona ważną część życia każdego z nas, niezależnie od płci, wieku czy sprawności intelektualnej.

– Cieszę się, że organizatorzy zaproponowali mi udział w wydarzeniu – komentuje Jej Perfekcyjność. – Choć seksuologią per se nie zajmuję się naukowo ale ważne jest dostrzeżenie linków pomiędzy różnymi dziedzinami wiedzy. I to chyba właśnie będzie moim zadaniem.

Celem konferencji jest poszerzenie wiedzy z zakresu seksuologii oraz rozwój umiejętności w zakresie pracy z osobami z problemami natury seksuologicznej. Zaproszeni wykładowcy to specjaliści wielu dziedzin, którzy opowiedzą o rozmaitych aspektach ludzkiej seksualności.

Konferencja odbywa się w sobotę 17 marca w budynku Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej organizatorem jest IFMSA-Poland.

Wypowiedz się! Skomentuj!