Pokaz odbywa się w berlińskim Schwules Museum i jest sponsorowana przez operatora publicznego transportu miejskiego w stolicy Niemiec.

Otwarta niedawno w Berlinie wystawa poświęcona jest tematyce gejowskiego seksu w publicznych toaletach. „Fenster Zum Klo: Public Toilets, Private Affairs” – bo taki tytuł nosi wystawa – trwa właśnie w Schwules Museum w stolicy Niemiec.

Na wystawie znajdują się fotografie, wykonane przez Marca Martina. Prace tego francuskiego fotografa pokazują – dzięki modelom – różne gejowskie fantazje związane z seksem w miejscach publicznych. Sam Martin w zaproszeniu na wystawę pisze, że jego pierwsze razy także miały miejsce w publicznych WC.

I jestem z nich dumny! W tych miejscach, gdzie mężczyźni wciąż wchodzą i wychodzą, były ważne dla mojej seksualności, pobudzały moje pragnienia i zaspokajały moją ciekawość. Także tam miałem moje najbardziej niesamowite i niewyobrażalne zbliżenia. Publiczne toalety nie były niebem ale nie były na pewno też piekłem.

Publiczne toalety są „częściej źródłem wstydu a nie dumy” dla wielu gejów – twierdzi artysta. Zaznacza przy tym, że dla niego są to miejsca, które gwarantują wolność.

Niektórych zaskoczyć może, że wystawę sponsoruje berliński operator transportu publicznego BVG (Berliner Verkehrs-Gesellschaft). BVG posiada, oczywiście, bardzo wiele toalet na stacjach metra i nie tylko. Bardzo wiele z nich zostało zamkniętych w 1990 roku – także z powodu uprawiających tam seks mężczyzn. BVG zgodziło się udostępnić je fotografowi, więc większość zdjęć wykonano właśnie w tych autentycznych wnętrzach.

Wystawa potrwa do 5 lutego 2018.

Źródło: GayTimes

Wypowiedz się! Skomentuj!