Dokument „The Death and Life of Marsha P. Johnson” przypomina życie osoby, która rozpoczęła współczesny ruch praw osób LGBT i opowiada o jej tajemniczej śmierci.

W przyszłym miesiącu Netlix wypuści nowy dokument, który opowie o działaczce na rzecz praw człowieka Marshi P. Johnson, która zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach w 1992 roku.

Ciało działaczki znaleziono w rzece Hudson na brzegu w Nowym Jorku. Policja wstępnie zakwalifikowała jej śmierć jako samobójstwo, ale przyjaciele Johnson twierdzili, że są w błędzie. Kilkoro świadków zeznało, że widziało jak Marshia była zaczepiana przez „grupę miejscowych wyrostków”.

Historię Marshy P Johnson poznasz tutaj.

Policja w 2012 roku ponownie otworzyła sprawę, kwalifikując ją tym razem jako potencjalne zabójstwo. Stało się to 20 lat po śmierci działaczki, dzięki kampanii, której przewodziła transpłciowa aktywistka Mariah Lopez.

Dokument „The Death and Life of Marsha P Johnson”, w którym śledztwo dziennikarskie prowadzi David France, będzie pokazywać walkę o sprawiedliwość dla zmarłej. W filmie ukazane zostaną także życie i działalność Marshy.

12 filmów LGBT wartych obejrzenia na Netflixie

Trailer filmu o Marshy:

Wypowiedz się! Skomentuj!