LoveWins to nazwa specjalnej wtyczki do przeglądarki Chrome, która sprawia, że homofobia online przestaje być problemem.

Masz dość czytania obraźliwych komentarzy w serwisach społecznościowych i na stronach www? Nic prostszego. Użytkownicy Google Chrome mogą teraz zainstalować LoveWins, które sprawia, że nie będzie już takiej konieczności.

Wtyczka, która zamienia homofobiczne sformułowania pozytywnymi słowami, które opisują społeczność LGBTQ, została stworzona przez wielokrotnie nagradzaną irlandzką firmę Connector i opublikowana została w trakcie trwającego sezonu pride’owego.

Szef działu cyfrowego firmy, Ivan Adriel powiedział:

Szkoda, że taka wtyczka nie istaniała, gdy my byliśmy nastolatkami i szukaliśmy swojej tożsamości w społecznościach on-line. Firma Connector od dawna dumnie wspiera społeczność LGBT+ a w tym roku w czerwcu chcieliśmy zrobić coś, co pomoże walczyć z nienawiścią i uczyni internet lepszym miejscem dla nas wszystkich.

Narzędzie przygotowane przez firmę wyszukuje na stronach obraźliwe sformułowania i zamienia je na pozytywne przesłanie, jednocześnie zamieniając litery na kolorowe – zgodnie z kolorami w tęczowej fladze LGBT.

Skoro o Irlandii mowa… Badanie sprzed roku pokazuje, że jedna na pięć osób LGB doświadczyła nienawiści skierowanej w swoim kierunku w mediach społecznościowych właśnie z powodu swojej seksualności. Jeśli mowa o osobach trans* – dotyka ona jednej na trzy osoby.

Inne badania organizacji GLSEN wskazują, że 42% młodych osób LGBT+ doświadczało cyberbullyingu, zaś 58% doświadczyło negatywnych komentarzy skierowanych pod swoim adresem z powodu ich seksualności. Jedna trzecia otrzymywała groźby online.

Wtyczkę LoveWins można za darmo ściągnąć z Chrome store tutaj za darmo.

Wypowiedz się! Skomentuj!