Parady i przemarsze sprzyjają wykorzystaniu humoru jako narzędzia walki. Nie inaczej jest w tym roku. Na dotychczasowych marszach jest mnóstwo uszczypliwych i zabawnych sloganów, które warto poznać.

Choćby, jako inspirację na następny rok.

Dlatego wybraliśmy dla Was 12 najzabawniejszych naszym zdaniem haseł, napisów i sloganów A.D.2017.

1. Alternatywne fakty

Hasło, które w USA robi furorę po tym, jak rzeczniczka kampanii Trumpa nazwała wypowiadane przez niego kłamstwa „alternatywnymi faktami”. Kelly Anne Conway, bo tak się nazywa, doczekała się alternatywnej wersji siebie na jednej z parad.

2. Pence jest pasywny

Politycy są jednym z ulubionych tematów żartów na paradach. Wiceprezydent USA Mike Pence doczekał się napisu, na którym sugeruje się, że jest power bottom, czyli w polskim slangu gejowskim – aktywnym pasywem.

3. Gejowska agenda

Homolobby zamierza zniszczyć świat, to jasne. W tym celu wykorzystuje swoją agendę/plan, by do tego dojść. Na jednym z banerów widać, jak ten plan wygląda.

4. Pomarańczowi chłopcy odpadają

Rasizm jest poważnym problem, także w społeczności LGBTQ. Dlatego cieszy, że ktoś podkreśla, że kocha chłopców we wszystkich kolorach. No, poza pomarańczowym, oczywiście. Jawny przytyk do Trumpa, który często jest ofiarą żartów z powodu koloru swojej sztucznej opalenizny.

5. Gdyby Hillary…

Przytyków do Trumpa ciąg dalszy. Jeden z manifestujących podkreśla, że gdyby Hillary Clinton wygrała, dziś wszyscy byliby po prostu na brunchu!

6. Tradycyjnie: wszystko jest przebraniem

To akurat hasło z wieloletnią tradycją. Dobrze jednak, że powraca. Wszyscy rodzimy się nago, reszta jest tylko przebraniem.

7. „Dziurki rozkoszy”

Glory holes, nazywane czasem po polsku „dziurkami rozkoszy” mają pojawić się w upragnionym miejscu prezydenta Trumpa, czyli słynnym murze, jaki budować chce na granicy z Meksykiem.

8. Nie zabrakło Cher!

Uff! Nie mogło zabraknąć Cher! Tym razem w roli Cher – Barack Obama w kultowym przeboju „If I Could Turn Back Time” (gdybym mogła cofnąć czas). Czyli znów dość anty-Trumpowo.

9. Mike Pence i Grindr

Znów przytyk do Mike’a Pence’a. Wiceprezydent USA zablokował tego przystojnego pana na Grindr. Plotki na temat tego, że Pence jest gejem pojawiają się w Stanach od czasu do czasu. On sam, żonaty, zaprzecza.

10. RuPaul zawsze na czasie

Powiedzonka z „RuPaul’s Drag Race” weszły już do użytku powszechnego. Tym razem Sashay Away mówimy drag queen przypominającej… tak, znów Trumpa!

11. Wsparcie rodziców jest ważne

Zamiast mówić, że sami szukamy chłopaka – zwalmy to na rodziców. Poza tym, niech się czymś wykażą. Dla pana ze zdjęcia, chłopaka szuka jego mama. Wspieramy. Rodzina jest najważniejsza.

12. Na koniec: jedyny kutas

Krótko: „Trump to jedyny kutas, z jakim nie jestem w stanie sobie poradzić”. Dziękujemy, kurtyna.

Wypowiedz się! Skomentuj!