Potwierdziła się nasza informacja. Jako pierwsi opublikowaliśmy mapę trasy Parady Równości 2017. Sprawdź, jak będzie maszerować 3 czerwca 2017!

Trasa Parady Równości trzymana jest w tajemnicy przede wszystkim dlatego, że prawo – w różnych momentach jej historii różnie bywało – pozwala czasami skutecznie uniemożliwić jej organizację poprzez rejestrację zgromadzeń na jej trasie. Ponieważ przy rejestracji zgromadzenia publicznego obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy” – łatwo sobie wyobrazić, że ktoś przeciwny równości mógłby, znając wcześniej planowaną trasę Parady Równości, zarejestrować na jej przebiegu swoje zgromadzenia. Władze mają wówczas – znów: w historii różnie to bywało – prawo, by odmówić później zgłoszonego zgromadzenia.

Ten materiał nie powstałby bez Was. Wspieraj mnie na Patronite!

Zgromadzenie publiczne aktualnie zgłosić można NAJWCZEŚNIEJ na 30 dni przed jego planowaną datą. Tak więc ogłoszenie trasy wcześniej dałoby możliwość zastosowania manewru ze skutecznym jej zablokowaniem.

Organizatorzy dotychczas zawsze zgłaszali wydarzenie na 30 dni przed – w pierwszym możliwym terminie. W ten sposób mieli pewność, że trasa zarejestrowana będzie zgodna z planem. Organizacja przemarszu, w którym uczestniczą grupy zorganizowane, pojazdy różnej wielkości i kilkadziesiąt tysięcy ludzi, jest bowiem wyzwaniem logistycznym. Ze względów bezpieczeństwa planuje się ją dużo wcześniej.

Trasa Parady Równości 2017
Trasa Parady Równości 2017

 

Na stronach Urzędu Miasta st. Warszawy pojawiła się informacja o planowanym na 3 czerwca zgromadzeniu publicznym. Jego trasa przebiega następująco: Al. Jerozolimskie na wysokości dworca PKP Warszawa-Śródmieście, przemarsz ulicami: Al. Jerozolimskie, pl. Zawiszy, Raszyńska, Koszykowa, pl. Konstytucji, Marszałkowska do pl. Defilad. Elementy tej trasy potwierdzają pewne informacje, jakie wcześniej opublikowali organizatorzy Parady Równości.

Informacja o trasie na stronie m.st. Warszawy
Informacja o trasie na stronie m.st. Warszawy

Na stronie Urzędu pojawiła się także informacja, że Parada Równości zacznie się o godzinie 16:00 i potrwa do 19:00. To także kolejna wskazówka mówiąca o tym, że zgromadzenie, o którym mowa to jednak Parada Równości.

Zaplanowana trasa ma ok. 5,5 km długości.

W poniedziałek 8 maja organizatorzy potwierdzili, że przedstawiona przez nas mapa jest oficjalną trasą Parady Równości. W poście na facebooku napisali:

Znamy już trasę tegorocznej Parady!
Zaczynamy na Alejach Jerozolimskich przy dworcu PKP Warszawa-Śródmieście, idziemy…

Posted by Parada Równości on Monday, 8 May 2017

Paradę Równości 2017 znaleźć możecie na facebooku tutaj.

Wypowiedz się! Skomentuj!