„Hetero do drugiego piwa”? Okazuje się, że w popularnym wśród gejów powiedzeniu kryje się prawda. Potwierdzają to najnowsze badania naukowe.

Co prawda badanie dotyczyło zjawiska nazywanego powszechnie „pijackim widzeniem” ale przy okazji pojawiły się zaskakujące wyniki…

Wszyscy, który kiedykolwiek wypili coś w klubie wiedzą, że po alkoholu mamy tendencję do oceniania ludzi jako bardziej atrakcyjnych niż na trzeźwo. Okazuje się, że nie tylko „tolerancja na atrakcyjność” może się zmienić pod wpływem procentów.

Najnowsze amerykańskie (wiadomo!) badanie dotyczyło heteroseksualnych mężczyzn i kobiet i ich zachowań podczas nocnej zabawy. Badane osoby zostały poproszone o wypełnienie ankiety, w której zaznaczały ilość spożytego alkoholu. Potem pokazywano im 40sekundowe klipy atrakcyjnego mężczyzny lub atrakcyjnej kobiety pijących w barze. Pytano ich wówczas także o to jak chętni byliby zaangażować się z tymi osobami w różne aktywności seksualne.

Zachowania te znajdowały się na skali od „kupienie drinka” do „zabranie do domu na seks”.

Mężczyźni byli bardziej zainteresowani kobietami niż mężczyznami, podczas gdy u kobiet sytuacja wyglądała na odwrót. Mężczyźni w badaniu wyrażali generalnie większe zainteresowanie seksualne niż kobiety.

 

To, co udało się ustalić, to bez względu na wypity alkohol, mężczyźni za każdym razem chcieli przespać się z kobietą z filmiku.

Co jednak ciekawe: mężczyźni, którzy wypili więcej alkoholu, stawali się coraz bardziej zainteresowani także mężczyzną z wideo.

Średnia z badania dowodzi, że faceci, którzy wypili 10 lub więcej drinków, byli zainteresowani mężczyzną tak samo jak kobietą.

Dlaczego? Alkohol powoduje obniżenie lęku i „hamulców”. Sprawia, że generalnie chętniej robimy rzeczy, których na trzeźwo byśmy nie zrobili. Mówiąc inaczej: sprawia, że przestajemy się przejmować tym, co „należy robić”.

I dobrze.

 

Źródło badań: The Journal of Social Psychology

Wypowiedz się! Skomentuj!