Wydaje Ci się, że masturbacja nie ma dla Ciebie tajemnic? Zdziwisz się! Czynność, z którą spotykasz się tak często nadal kryje przed Tobą wiele niespodzianek…

Od razu uprzedzam: jako że o masturbacji kobiet i osób mających łechtaczkę nie znam się za bardzo, to skupić się muszę na masturbacji opartej o penisa. Wybaczcie. Po prostu na tym znam się zdecydowanie lepiej…

Ten materiał nie powstałby bez Was. Wspieraj mnie na Patronite!

1. Płód może się masturbować w łonie matki.

2. Masturbacja może uratować Cię przed rakiem prostaty.

Według najnowszych badań z Harvardu, mężczyźni, którzy ejakulowali co najmniej 21 razy miesięcznie, mieli od 19 do 22 procent mniejsze szanse na zachorowanie na raka prostaty od tych, którzy masturbowali się tylko od 4 do 7 razy miesięcznie. W samych Stanach Zjednoczonych rok rocznie na raka prostaty choruje ponad 220 tys. mężczyzn.

3. Nie wszyscy mężczyźni się masturbują.

Badanie z 2016 roku dowodzi, że tylko 57% heteroseksualnych mężczyzn masturbuje się regularnie. Powodów może być wiele: od braku potrzeb, przez brak chęci aż do naturalnie niższego libido.

4. Zadowoleni z życia mężczyźni zapominają kiedy ostatnio się masturbowali.

5. Maj jest oficjalnie Narodowym Miesiącem Masturbacji w USA.

6. Mężczyźni coraz chętniej używają do masturbacji wibratorów.

7. Tak, można niewłaściwie się masturbować.

Zdarza się, że mężczyźni w wyniku nieprawidłowej masturbacji uszkadzają sobie niektóre części ciała…

8. Utrata erekcji podczas masturbacji może być sygnałem problemów ze zdrowiem.

O ile łatwo utracić erekcję podczas zbliżenia seksualnego o tyle jej utrata podczas masturbacji może być powodem do obaw. Badanie włoskich naukowców dowiodło, że aż 45% mężczyzn miało problem z utrzymaniem wzwodu – powodem były problemy z krążeniem, które mogą prowadzić do zawałów i innych chorób.

9. Sperma masturbacyjna i ta podczas stosunku różnią się składem.

10. Nie tylko ludzie się masturbują.

Nie do końca wiadomo dlaczego ale część zwierząt także poddaje się masturbacji. Wykorzystują do tego najczęściej przedmioty i obiekty wokół siebie, pocierając o nie genitaliami. Niektóre ze zwierząt potrafią także dokonać autofellatio.

Ten materiał jest bezpłatny, bo JejPerfekcyjnosc.pl troszczy się o promowanie treści LGBTQ+ i niezależnych mediów, których coraz mniej w sieci. Wspierając tę stronę, pomagasz zapewnić jej suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa ale i pewność dostarczania nowej rozrywki. Przekaż swój JEDNORAZOWY datek:

Wypowiedz się! Skomentuj!