Prezydent USA ogłosił, że chce, aby Ameryka była znów pierwsza. No OK, niech ma. Deklaracja ta sprawiła, że kolejne kraje stanęły do walki o miejsce drugie. Nie całkiem serio…

Pierwsi w wyścigu byli Holendrzy, którzy przygotowali oficjalną wiadomość „od rządu Niderlandów”, w której proponują, że będą drudzy – zaraz po USA. Zwracają uwagę na osiągnięcia, które mogą zaimponować prezydentowi USA:

Zbudowaliśmy cały ocean pomiędzy nami a Meksykiem! W grudniu mamy skandalicznego ”Czarnego Piotrusia” – to najbardziej obrzydliwa, najbardziej rasistowska rzecz, jaką kiedykolwiek zobaczysz. Spodoba Ci się, jest świetna.

Całe wideo zobaczyć możecie tutaj:

To jednak nie koniec. Bo czemu Holandia, skoro inne kraje też chcą być wielkie i zająć drugie miejsce na podium?

Swoją kandydaturę zgłosiła Szwajcaria. W „Przesłaniu od rządu Szwajcarii” także usłyszeć możemy o osiągnięciach kraju, które mają zaimponować Donaldowi Trumpowi – m.in. nawiązania do KKK i seksistowskich zachowań tego kraju.

Całe nagranie zobaczyć można tutaj:

Ten materiał nie powstałby bez Was. Wspieraj mnie na Patronite!

Nie mogło zabraknąć Niemiec. To oczywiste, że będą walczyć o drugie miejsce. Mają przecież dużo osiągnięć. Udało się im wywołać aż dwie wojny światowe w ciągu ostatnich stu lat. I były to – jak podkreślają w wiadomości – najlepsze wojny światowe w historii.

Całe wideo zobaczyć możecie tutaj:

Skoro Holandia, to i Belgia. Wiadomo. I nie przeszkadza im wcale to, że Trump nazwał Brukselę piekielną dziurą. Poza tym ABBA jest z Belgii. Tak przynajmniej wskazują „alternatywne fakty”.

Całe wideo z Belgii zobaczyć można tutaj:

Luksemburg nie mógł pozostać dłużny i także przygotował swoje zaproszenie. Luksemburg powinien być drugi z dwóch powodów. Po pierwsze: ponieważ nie trzeba tam płacić podatków. A po drugie: ponieważ w szkołach dzieci uczą się języka luksemburskiego, niemieckiego, francuskiego i angielskiego – ale nie hiszpańskiego, bo w tym języku mówią Meksykanie.

Całe wideo zobaczyć możecie tutaj:

Portugalia, która „dla mieszkańców USA jest prowincją Hiszpanii” także przyłączyła się do walki. Bo przecież są mistrzami Europy w piłkę nożną. No i – w przeciwieństwie do amerykańskich zawodników footballu – nie noszą podczas gry kasków, bo nie są „cipkami”.

Całe wideo z Portugalii zobaczyć można tutaj:

Litwa podkreśla, że znajduje się w centrum Europy. Oraz że już 600 lat temu, gdy Litwa była wielka, założyciel tego narodu pokonywał Niemców, zanim to było modne.

Cały filmik do zobaczenia tutaj:

Kazachstanowi mniej zależy na drugim miejscu (choć jest „najwspanialszym krajem na świecie”) ale bardziej po prostu na byciu zauważonym. Jakkolwiek.

Wideo-wiadomość z Kazachstanu:

I ja się pytam: a gdzie Polska?!

Wypowiedz się! Skomentuj!