Czas zaplanować sobie wyjazdy na Paradę Równości i Marsze Równości organizowane w tym roku w Polsce. Startujemy już 23 kwietnia w Łodzi a kończymy 8 października we Wrocławiu. Parada Równości odbędzie się 11 czerwca.

Przygotowanie wspólnej mapki, uwzględniającej terminy wszystkich wydarzeń prorównościowych w Polsce to efekt współpracy organizatorek i organizatorów Parady Równości i Marszów Równości w ramach nieformalnego Forum Organizacji LGBTQIA.

– Często dostajemy pytania dotyczące wydarzeń w innych miastach a przecież w każdym z nich za przygotowanie odpowiada inna organizacja lub koalicja organizacji. Mapka, mamy nadzieję, będzie ułatwieniem i pomoże nam lepiej informować się nawzajem na temat naszych akcji – komentuje Jej Perfekcyjność, rzecznik prasowy Parady Równości.

Sezon otwiera Łódzki Marsz Równości, który zaplanowano na 23 kwietnia 2016, zaś kończy go Wrocławski Marsz Równości – 8 października 2016. Największym i najważniejszym wydarzeniem będzie zaplanowana na 11 czerwca 2016 w Warszawie doroczna Parada Równości. Organizatorki i organizatorzy spodziewają się na niej nawet ponad 30 tys. osób.

Parada Rownosci i Marsze Rownosci w 2016
Parada Rownosci i Marsze Rownosci w 2016

Kalendarz wydarzeń wygląda następująco:

Wypowiedz się! Skomentuj!