Warszawa, 17 marca 2016 – Po dwudniowej konferencji nt. sytuacji osób LGBT na Ukrainie trans wraca dziś z Kijowa do Warszawy, by jutro wyruszyć do Trójmiasta na spotkanie Forum Organizacji LGBTQIA.

Z Kijowa do Warszawy, z Warszawy do Trójmiasta
Z Kijowa do Warszawy, z Warszawy do Trójmiasta

W Kijowie trans brała udział w konferencji „LGBT Issues and the European Integration of Ukraine”. W Trójmieście zaś odbędzie się kolejne spotkanie Forum Organizacji LGBTQIA – nieformalnej grupy, zrzeszającej przedstawicielki i przedstawicieli wszystkich organizacji, działających na rzecz osób nieheteronormatywnych w Polsce.

Spotkania takie odbywają się co kilka miesięcy w różnych miastach. Ich celem jest wymiana informacji, podejmowanie wspólnych inicjatyw i dzielenie się dobrymi praktykami. Tym razem przy okazji Forum odbędzie się także spotkanie organizatorek i organizatorów przemarszów równościowych.

– To akurat bardzo dobra inicjatywa, którą chętnie wspieram. Uważam, że możemy się wiele od siebie nauczyć w tym zakresie i możemy naprawdę wiele więcej i lepiej wspólnie zrobić – wyjaśnia Jej Perfekcyjność.

Przy okazji pobytu w Trójmieście, trans organizuje tam imprezę „10 lat Jej Perfekcyjności”. Wydarzenie w ramach cyklu Melina On Tour jest celebracją symbolicznego dziesięciolecia istnienia Jej Perfekcyjności – zbiega się w czasie z dekadą od powstania JejPerfekcyjnosc.blox.pl. Więcej o imprezie dowiedzieć się można tutaj.

Do Warszawy Jej Perfekcyjność powraca już w niedzielę.

Wypowiedz się! Skomentuj!