Do końca marca zbierane będą dane dotyczące sytuacji osób LGBTQ na rynku i w środowisku pracy. Zapraszamy wszystkie osoby nieheteronormatywne do uczestnictwa.

logo2

Doroczna ankieta pozwala odpowiedzieć na pytania, dotyczące zagadnień finansowych i związanych ze stylem życia osób LGBTQ. W ubiegłorocznej edycji na ankietę odpowiedziało ponad 1300 osób, co czyni ją największym tego typu badaniem w kraju.

Ankietę znaleźć można na stronie ankieta.lgbt.biz.pl.

Czasu na jej wypełnienie jest już niewiele, dlatego zachęcamy do jak najszybszego udziału.

– Dzięki temu, że co roku powtarzamy badanie, jesteśmy w stanie rzetelnie ocenić sytuację w naszym kraju. Sprawdzamy, jak czynniki zewnętrzne, takie jak zmiany gospodarcze czy polityczne, mogą wpłynąć na sytuację osób LGBT w pracy. Przy okazji niejako sprawdzamy także, jakimi konsumentkami i konsumentami są osoby niehteronormatywne – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, Prezesa Fundacji LGBT Business Forum.

Dzięki ubiegłorocznej ankiecie wiemy, że ponad 46% osób LGBT doświadcza w miejscu pracy różnorakiej dyskryminacji. Aż 4% spośród badanych doświadczyły w pracy przemocy fizycznej. Blisko 47% osób badanych w 2015 roku wyoutowało się w pracy – z czego ponad połowa podkreśla, że nic się wówczas w miejscu zatrudnienia nie zmieniło a aż 23,9% podkreśla, że są teraz w pracy bardziej zadowolone i czują się tam lepiej. Ponad 40% osób, które ukrywają swoją orientację seksualną i tożsamość płciową w pracy twierdzi, że gdyby mogły się wyoutować, ich praca byłaby bardziej wydajna.

Cały raport z badania z 2015 roku znaleźć można TUTAJ.

Badanie, jak zawsze, poza częścią związaną z rynkiem pracy, zawiera także pytania dotyczące zwyczajów konsumenckich osób LGBTQ. W roku 2016 Fundacja LGBT Business Forum postanowiła się skupić na rynku usług turystycznych. W ubiegłorocznej edycji badania szczególną uwagę poświęcono rynkowi usług bankowych i ubezpieczeniowych.

Treść badania konsultowana była z największymi organizacjami pozarządowymi, zajmującymi się tematyką praw osób LGBTQ. Wyniki badania będą opublikowane w trakcie organizowanej przez LGBT Business Forum Conference 2016 podczas Festiwalu Parady Równości 2016 – dokładnie 10 czerwca 2016.

Formularz ankiety znajduje się na stronach Fundacji LGBT Business Forum – można go znaleźć tutaj. Partnerem medialnym badania jest serwis queer.pl.

Wypowiedz się! Skomentuj!