Warszawa, 14 marca 2016 – Polska perspektywa i polskie doświadczenia ruchu LGBT są cennym dla Ukrainy punktem odniesienia. Dlatego Jej Perfekcyjność zaprezentuje je jutro i pojutrze na konferencji.

lgbtissues

Konferencja organizowana jest w związku z ogłoszeniem planu władz ukraińskich, związanego z integracją europejską oraz publikacją wyników badań nt. sytuacji osób LGBT na Ukrainie. Rząd Ukrainy chce w rekordowym czasie spełnić wszystkie wymogi integracji z UE – jednakże organizacje prawnoczłowiecze zauważają, że tematyka osób LGBT jest wciąż przez polityków pomijana.

– W Polsce integracja europejska w pewnym stopniu zmieniła sytuację osób LGBT – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Pojawiła się pierwsza wzmianka na temat orientacji seksualnej w prawie pracy, władze Polski muszą też także szanować postanowienia unijnych władz dot. zakazów dyskryminacji. To szansa także dla Ukrainy.

 

Trans weźmie udział w panelu „Strategies for the Advocacy of LGBT issues„. Będzie zabierać głos razem z przedstawicielkami i przedstawicielami organizacji pozarządowych z Czech, Litwy i Niemiec.

Jej Perfekcyjność została na konferencję zaproszona przez LGBT Human Rights NASH MIR Center. Sponsorami konferencji są Ambasada Norwegii oraz Ambasada Wielkiej Brytanii na Ukrainie.

Wypowiedz się! Skomentuj!