Warszawa, 29 stycznia 2016 – Jej Perfekcyjność zaprasza na Drag Queer Festival, który 12 lutego odbędzie się w ramach X Festiwalu Równe Prawa do Miłości. Trans będzie członkinią jury konkursu.

20160129

Drag Queer Festival ma na celu promocję szeroko rozumianej kultury queer. Organziatgorki i organizatorzy piszą: „Jesteśmy otwarci na najróżniejsze formy ekspresji artystycznej, nie tylko drag queen. Drag queer będzie polegał na pokazaniu innej perspektywy wizualnej sztuki drag. Wszystkie Królowe i Królowie są mile widziani, bearded ladies, bio queens, glam queens i wszyscy pomiędzy.”

– Bardzo się cieszę, że zaproszono mnie do jury festiwalu – cieszy się Jej Perfekcyjność. – Wierzę, że Festiwal Równe Prawa do Miłości, to jedno z ważniejszych i bardziej queerowo skrzywionych wydarzeń w Warszawie i w Polsce w ciągu roku. Tym większa moja radość, że mogę jakoś w nim uczestniczyć.

Festiwal będzie składał się z dwóch rund. W rundzie 1 damy możliwość zaprezentowania się wszystkim osobom uczestniczącym. Każda prezentacja/show może trwać maksymalnie 4 minuty. Runda finałowa ma na celu pokazanie jak uczestnicy/uczestniczki radzą sobie w sytuacjach stresowych. Uczestniczk_a będzie losował_a piosenkę, do której musi zaprezentować show/performance. O tym, kto będzie miał okazję zaprezentowania się w drugiej odsłonie zdecyduje jury składające się z osób świata kultury, performance’u oraz aktywizmu.

Cały festiwal poprowadzą drag queen Charlotte & Aldona Relaks.

 

Wypowiedz się! Skomentuj!