Intymne spotkania z mentorkami i mentorami, którzy spróbują na nowo spojrzeć na wybrane teksty nie tylko z dziedziny queer studies – tak wyglądać będą comiesięczne konwersatoria, na które zaprasza od października Queer UW.

queeroweOdDoCzytanieNa pierwsze spotkanie, którego gościem będzie dr hab. Tomasz Basiuk z Uniwersytetu Warszawskiego, organizatorzy zapraszają już 26 października o 17:30. Rejestracja na konwersatorium ruszyła dzisiaj na stronie Queer.UW.edu.pl.

– W natłoku wydarzeń pop-naukowych i ślizgających się po powierzchni zagadnień, chcemy spojrzeć głębiej. Powrót do konwersatoryjnej formuły spotkania jest dla nas szansą sięgnięcia do całkowicie przedefiniowanej choć bardzo klasycznej relacji mistrzowsko-uczniowskiej – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, Prezesa Queer UW.

Organizacja podkreśla, że chce „queerowo wyjść poza ograniczenia” takiej klasycznej relacji i potraktować osobę prowadzącą jako facylitatora, który oferuje jedynie odpowiedzi a nie narzuca gotowych odpowiedzi i interpretacji. Dlatego spotkania w ramach cyklu zapowiadają się niezwykle twórczo i wymagać będą zaangażowania samych osób uczestniczących.

Gośćmi kolejnych spotkań w ramach nowego cyklu będą: dr Ewa Hyży z Uniwersytetu Łódzkiego, dr hab. Małgorzata Bieńkowska z Uniwersytetu w Białymstoku oraz dr Anna Kłonkowska z Uniwersytetu Gdańskiego. Terminarz spotkań w drugim semestrze podany będzie dopiero za jakiś czas.

Każde konwersatorium w ramach „Queerowego (od/do)czytania” poprzedzone będzie przedstawieniem lektury, która stanie się podstawą dyskusji. Osoba prowadząca najpóźniej na dwa tygodnie przed spotkaniem zaproponuje tekst a potem podda go krytycznej analizie. Każde spotkanie przewidziane jest na 90 min. Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu na terenie Uniwersytetu Warszawskiego a pierwsze z nich zaplanowano w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW przy al. Niepodległości 22.

Zajęcia są nieodpłatne ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja z powodu ograniczonej liczby miejsc.

Więcej informacji znaleźć można tutaj.

Wypowiedz się! Skomentuj!