Warszawa, 6 października 2015 – Doroczny konkurs O Złote Pawie Pióro jest zawsze wyjątkową okazją do poznania nowych, młodych drag queen i drag king. Konkurs odbędzie się w klubie Skandal w Szczecinie.

Grube i strae transy oraz drag queen lubią trzymać się razem
Od prawej: Jej Perfekcyjność, Charlotte, Aldona

Konkurs jest elementem V Drag Queen-King Festiwalu, jaki organizuje klub. W jury, poza Jej Perfekcyjnością znajdą się także -Ewa Walewicz, Agnieszka Rajewska Grocka, Don Padre Mio, Adam Ostolski oraz wieloletni rezydent klubu DJ Wekeend.

– Spodziewam się dużych emocji – komentuje Jej Perfekcyjność. – Wiem, że niektóre drag queen bywają bardzo zacięte w rywalizacji. Mam nadzieję, że będziemy świadkami takiego właśnie wydarzenia.

Wydarzenie rozpoczyna się w sobotę w klubie Skandal o godzinie 22:00. Całość poprowadzi drag queen Charlotte, która przez wiele lat współpracowała na stałe z organizatorami. Tym razem, jako weteranka sceny drag queen będzie testować młode adeptki i młodych adeptów sztuki drag.
Wiadomo już, że nagrodą główną konkursu jest 500 zł. Poza tym organizatorzy przygotowali szereg nagród dodatkowych: w tym także nagrodę publiczności. Tym bardziej JP zachęca wszystkie osoby ze Szczecina do przybycia. Sama, jak podkreśla, podróżować będzie wraz z drag queen Charlotte z Warszawy specjalnie na to wydarzenie.

– Szczecin to miasto, gdzie zaczynała się moja przygoda z ruchem LGBT, dlatego mam do niego wielki sentyment – zdradza trans. – I choć nie ma już w zasadzie miejsc i ludzi, którzy wówczas tworzyli moją rzeczywistość, to zawsze chętnie wracam do wspomnień z tego okresu.

Jej do Szczecina przybywa już w piątek i zostanie tam do niedzieli. W tym czasie planuje także odwiedzić swoje rodzinne miasto, gdzie spotka się z rodziną. Jak jednak dodaje, to będzie trudny czas, bowiem przed piątkowym wyjazdem o 6:00 rano, wraca z Krakowa dzień wcześniej około 23:00. Zaraz po przyjeździe w niedzielę do Warszawy ma zaś zaplanowane spotkanie Fundacji LGBT Business Forum.

Wypowiedz się! Skomentuj!