Warszawa, 25 września 2015 – O 14:30 już po raz 11. przejdzie przez poznańskie ulice Marsz Równości, czyli „doroczne święto tolerancji i solidarności”. Jej Perfekcyjność jest członkinią Komitetu Honorowego wydarzenia.

Swoją obecność trans potwierdziła już jakiś czas temu. Z racji zaszczytu, jaki ją spotkał, zjawi się na miejscu na pewno i przemaszeruje ulicami Poznania z tłumem uczestniczek i uczestników.

– Nie miałem jeszcze okazji brać udziału w poznańskim Marszu Równości – powiedziała JP. – Mam nadzieję, że będzie to kolorowy, liczny, bezpieczny przemarsz, który pokaże, że Poznaniowi zależy na równości.

Marsz rozpoczyna się o 14.30 w Parku Marcinkowskiego, skąd dalej idzie al. Niepodległości, następnie ulicą św. Marcin, al. Karola Marcinkowskiego, Solną, by zakończyć się w OFF Garbary. Podczas Marszu nie zabraknie oczywiście muzyki, animacji i wspólnej zabawy.
Po Marszu, w OFF Garbary o godz. 18.00 rozpoczyna się koncert „Tylko Równość”, w trakcie którego będzie okazja zobaczyć występy m.in. pierwszego w Polsce chóru LGBTQ Voices Gaudiae i Michała Kwiatkowskiego. Trans zapowiedziała, że pojawi się zarówno na koncercie, jak i na after party wydarzenia.

– Oczywiście, skoro jestem już w Poznaniu, to wykorzystam swój pobyt do maksimum możliwości – wyjaśniła trans. – Impreza w HaH zapowiada się naprawdę dobrze, więc liczę na udaną noc. Tym bardziej, że będzie to dla mnie pierwsza noc po Mięsiącu Bez Alkoholu.

Tydzień po wydarzeniu, Jej Perfekcyjność wybiera się na Marsz Równości do Wrocławia. To wydarzenie zakończy okres paradowo-marszowy w 2015 roku w Polsce.

Marsz Równości w Poznaniu 2015
Marsz Równości w Poznaniu 2015
Wypowiedz się! Skomentuj!