Szczecin, 8 września 2015 – Organizowany już po raz piąty konkurs dla drag queen i drag king zaplanowano na 10 października. Jej Perfekcyjność przewodniczyć będzie jury, które zadecyduje o wygranej.

Wydarzenie jest elementem Drag Queen Festiwalu, który odbywa się w tym czasie w klubie Skandal w Szczecinie. Cały festiwal poprowadzić ma drag queen Charlotte,

– Cieszę się z tego wyróżnienia i mam nadzieję, że uda się nam wybrać naprawdę wartościowe artystki i artystów – komentuje Jej Perfekcyjność. – Przyznaję, że choć w różnych konkursach miałam okazję się pojawić, ale jeszcze nigdy w tak zaszczytej funkcji.

Konkurs zaplanowano na sobotę 10 października. Odbędzie się, jak zawsze, w szczecińskim klubie Skandal. Nadal trwają zgłoszenia – wszystkie zainteresowane osoby mogą nadsyłać swoje kandydatury na adres festiwalszczecin@interia.pl – termin zgłoszeń upływa 15 września. Organizatorzy przewidują zwrot kosztów podróży dla osób uczestniczących.
Wkrótce ogłoszona ma zostać także lista nagród oraz szczegółowy regulamin konkursu. Nie powinien on jednak znacząco różnić się od obowiązujących w latach poprzednich. Jej Perfekcyjność na wydarzenie przybędzie na ten weekend specjalnie z Warszawy.

– Szczecin to, mimo wszystko, miasto, w którym moja przygoda z clubbingiem jakoś się zaczęła – wyjaśnia trans. – Podobnie jak moje życie osoby LGBT. Choć miejsca, które wówczas odwiedzałem już nie istnieją, to do samego miasta mam ogromny sentyment.

Trans zapowiedziała, że korzystając z okazji, odwiedzi także swoje rodzinne miasto. Cały weekend spędzi więc na Pomorzu Zachodnim.

Na facebooku wydarzenie znaleźć można tutaj.

Drag queen Charlotte będzie prowadzącą wieczór
Drag queen Charlotte będzie prowadzącą wieczór
Wypowiedz się! Skomentuj!