Warszawa, 14 września 2015 – Zbliżają się Marsze Równości w Poznaniu i we Wrocławiu. Obie imprezy kończą sezon paradowo-marszowy w Polsce. Na obu pojawi się też Jej Perfekcyjność.

Marsz w Poznaniu odbędzie się w sobotę 26 września, zaś ten we Wrocławiu – tydzień później, 3 października. Oczywiście, marsze to nie wszystko. W obu miastach osoby organizujące przygotowały mnóstwo wydarzeń dodatkowych.

– Niestety, nie dam rady być na wszystkich, bo warszawskie obowiązki trzymają mnie mocno – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Ale cieszę się, że w Poznaniu zmieniła się ekipa organizująca i wszystko rusza z przytupem. We Wrocławiu zaś będę już drugi rok z rzędu.

Marsz w Poznaniu poprzedzi Poznań Pride Week, czyli tydzień wydarzeń związanych z równością. Będą wśród nich warsztaty, imprezy, spotkania, debaty. Poznański Marsz Równości powołał – na wzór Parady Równości – swój Komitet Honorowy. W skład tego wchodzi m.in. Jej Perfekcyjność, która podkreślała, jak ważna jest obecność osób transpłciowych w tego typu gremiach.
Wrocławski marsz Jej odwiedzi po raz drugi. Po raz pierwszy udała się tam rok temu. Na dwa dni przed samym przemarszem zamierza także wziąć udział w spotkaniu przedstawicielek i przedstawicieli firm, mających siedziby we Wrocławiu i posiadających w swoich strukturach grupy pracownicze dla osób LGBT i sojuszniczek/sojuszników.

– Cieszę się, że jako Prezesa Fundacji LGBT Business Forum będę mieć możliwość wsparcia tej inicjatywy – komentuje. – Tym bardziej, że dokładnie tydzień później w Krakowie organizujemy z firmą Shell oraz Workplace Pride całodniiwe sympozjum poświęcone tej tematyce.

Przy okazji ogłoszono także, że ruszają przygotowania do Parady Równości 2016. Już 1 października zaplanowano spotkanie zawiązujące Komitet Organizacyjny Parady Równości 2016. Osoby i podmioty zainteresowane dołączeniem proszone są o kontakt pod adresem kontakt@paradarownosci.eu.

Grafiki promujące marsze w Poznaniu i Wrocławiu
Grafiki promujące marsze w Poznaniu i Wrocławiu

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!