Warszawa, 31 marca 2015 – Zbliżający się okres świąteczny jest dla JP pretekstem do wyjazdu z Warszawy. Niedługo po powrocie jednak wybiera się na kilka dni do Londynu.

Wyjazd na święta Zmartwychwstania Pańskiego jest już tradycją, z której trans nie rezygnuje. W tym roku wyjeżdża do zachodniopomorskiego w czwartek a wraca w poniedziałek wieczorem.

– Ten pobyt jest wyjątkowo krótki, ale ilość obowiązków nie pozwala mi na dłuższy odpoczynek – tłumaczy trans. – Poza tym zaraz po powrocie znów wyjeżdżam, więc tym bardziej szkoda czasu.

Jej Perfekcyjność potrwierdziła, że „raczej na pewno” pojawi się w szczecińskim klubie Skandal w sobotę wieczorem. Podróż do rodzinnego miasta zaplanowała ze znajomymi i przyjaciółmi, z którymi wspólnie będzie poruszać się pociągiem. Powrót w poniedziałek podyktowany jest obowiązkami, jakie czekają na nią w Warszawie.
Nieco ponad tydzień po powrocie, Jej Perfekcyjność jako Prezesa Fundacji LGBT Business Forum wybiera się do Londynu na konferencję organizowaną przez Stonewall. Jej celem jest zajęcie się tematyką pracowniczek i pracowników LGBT w firmach i korporacjach. Trans jest jedną z 10 osób zaproszonych z całej Europy do udziału w wydarzeniu.

– To dla mnie olbrzymi zaszczyt, że zaproszono mnie do uczestnictwa – opowiada trans. – Będę mieć okazję wyrazić swoje niezadowolenie z działań firm, które na Zachodzie twierdzą, że chcą wspierać równość a w Polsce zupełnie tego nie robią. Poza tym nawiążę kontakty, które przydadzą się podczas konferencji LGBT Business Forum, zaplanowanej na 10 czerwca w Warszawie.

W maju trans kontynuuje wyjazdy – już teraz zaplanowała wstępnie podróże do Krakowa, Trójmiasta oraz znów do swojego miasta rodzinnego. W czerwcu trans wybiera się do Oslo.

20150331
Zdjęcie z ostatniego pobytu JP w Londynie z jej fotobloga

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!