Warszawa, 15 grudnia 2014 – W sieci znaleźć już można nagranie audio z debaty „Czy i jaka Parada Równości?”, którą Jej Perfekcyjność poprowadziła na Uniwersytecie Warszawskim 9 grudnia. Gośćmi debaty byli dr hab. Tomasz Basiuk, Anna Grodzka, prof. Ireneusz Krzemiński i Łukasz Pałucki.

Ponadpółtoragodzinna debata przyciągnęła kilkadziesiąt osób. W trakcie dyskusji zastanawiano się, jakie strategie powinna przyjmować Parada Równości (a więc jej organizatorki i organizatorzy), by zwiększyć jej skuteczność. Wszyscy bowiem panelistyki i paneliści stwierdzili, że na pytanie o potrzebę jej organizacji, należy odpowiedzieć twierdząco.

– Osobiście byłem w specyficznej sytuacji – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, Prezesa Queer UW. – Jako organizator debaty, jej moderator ale i organizator Parady Równości. Choć, nie ukrywam, tę ostatnią rolę starałem się podczas spotkania minimalizować, by głos zabierał Łukasz Pałucki, Prezes Fundacji Wolontariat Równości.

Nagranie audio z wydarzenia jest już dostępne w sieci i można je odsłuchać na kanale YouTube koła naukowego Queer UW, które było organizatorem wydarzenia. Patronat medialny nad debatą objęły queer.pl i pridemag.pl.

Nagranie z debaty:

20141215
Zdjęcie z wydarzenia

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!