Warszawa, 11 sierpnia 2014 – W ubiegłym tygodniu trans opublikowała aż dwa wpisy na duzyformat.blog.pl. Jeden z nich dotyczył „sprawy Rafalali”.

Pierwszy wpis „Sfrustrowana Rafalala nie wytrzymuje” pojawił się w sieci 7 sierpnia. Jej Perfekcyjność analizuje w nim sytuacje, jakie stały się głośnie ostatnimi czasy w mediach – dwa zajścia z udziałem Rafalali.

„Myślę też sobie, że jest jeden pozytywny aspekt tej sprawy. (…) To fakt, że Rafalala swoją przemocą burzy wizerunek osób LGBT jako bezbronnych ofiar, które nie reagują na wyzwiska, poddają się bez walki i można im robić, co się chce. Pokazuje, że tak nie jest. (…) Bo czasem, jak Rafalala, ktoś może się jednak po prostu po ludzku wkurwić i oddać z nawiązką za wszystkie te razy, kiedy nie oddawał(a).” – pisze na blo Jej Perfekcyjność.

Trans odnosi się do sytuacji z pewnym zrozumieniem i stawia je w szerszym kontekście – sytuacji osób LGBT oraz osób trans w szczególności. Zastanawia się też, jak powinna zachować się Rafalala, która – mimo tego, że ma aktualnie możliwość – wcale nie próbuje wykorzystać swojej aktualnej popularności dla budowania potencjału medialnego.
Druga blotka dotyczy wyjazdu trans nad morze. JP opowiada w niej o koncercie Backstreet Boys w Ergo Arena, w jakim miała okazję wziąć udział oraz o ponadtygodniowym pobycie we Władysławowie, gdzie pracowała jako kelnerka. Wyjazdy te stały się doroczną tradycją Jej Perfekcyjności.

„Jeszcze śmieszniejsze były te panie, które trzymały w rękach wielkie papierowe serca z wyznaniami miłosnymi dla członków zespołu. Widać było i dało się odczuć, że to jednak nawet dla nich samych jest nieco żenujące. Poważne, stateczne kobiety z rodzinami, chciały w ten sposób wrócić do czasów młodości, dzieciństwa być może. Choć na chwilkę. (…) To chyba książkowy przykład gulity pleasure.” – pisze trans.

Obie blotki są dość obszerne, ale spotkały się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. Sama JP zdradziła, że kilkadziesiąt godzin po publikacji pierwszego wpisu, odwiedzalność na blo wzrosła o kilka tysięcy procent.


Wpis „Sfrustrowana Rafalala nie wytrzymuje” na duzyformat.blog.pl


Wpis „Brian w Sopocie i Brajan we Władysławowie” na duzyformat.blog.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!