Warszawa, 23 czerwca 2014 – Już w ten czwartek Jej Perfekcyjność wyjeżdża do Oslo, by reprezentować tam Polskę na dorocznej EuroPride.

Jako przedstawicielka warszawskiej Parady Równości członkini Zarządu Fundacji Wolontariat Równości, trans wybiera się do Oslo, które jest gospodarzem tegorocznego EuroPride z Prezesem Fundacji.

– EuroPride to doroczne wydarzenie, któremu patronuje Stowarzyszenie Europejskich Organizatorów Pride, czyli marszów na rzecz praw osób LGBTQ – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – W 2010 roku po raz pierwszy wydarzenie to odbyło się w Europie Środkowo-Wschodniej w Warszawie.

Przedstawiciele Oslo odwiedzili w tym roku Polskę podczas Parady Równości. Nieśli nawet swój baner z reklamą Oslo Pride/EuroPride podczas przemarszu. Uczestniczyli także w konferencji LGBT Bussines Forum oraz wręczeniu nagród Tęczowej Pszczoły. Wizyta w Warszawie bardzo się im podobała.
Współpraca pomiędzy Oslo a Warszawą związana jest z zaangażowaniem Norwegii w walkę o równość w Polsce – w ubiegłym roku Ambasada Norwegii zorganizowała swoją własną platformę muzyczną, zaś w tym roku Fundusze Norweskie były Głównym Sponsorem Parady Równości.

– Zapowiada się wspaniała zabawa, jak zawsze na EuroPride – cieszy się trans. – Wylatujemy w czwartek wieczorem, zaś wracamy w niedzielę przed południem. Nie będzie to najdłuższy pobyt, ale i tak się na niego cieszę.

Trans nie wie jeszcze, czy podczas EuroPride wystąpi w jednym ze swoich słynnych strojów.


Przedstawiciele Oslo Pride na konferencji Fundacji LGBT Bussines Forum

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!