Warszawa, 21 maja 2014 – Już w piątek o 18:00 startuje Tydzień Równości, który Fundacja Wolontariat Równości organizuje na Ursynowie na zlecenie tamtejszego burmistrza. Jej Perfekcyjność zaprasza serdecznie na darmowe wydarzenia.

Wydarzenie zostanie zainaugurowane w najbliższy piątek (godz. 18.00) przez burmistrza Ursynowa Piotra Guziała wciągnięciem tęczowej flagi na maszt przed Ratuszem Dzielnicy Ursynów. Bezpośrednio po otwarciu Tygodnia Równości zapraszamy na debatę „Samorząd terytorialny – czy powinien angażować się w promowanie równości?”, w której swój udział dotychczas potwierdzili: Joanna Erbel (Zieloni), Sebastian Wierzbicki (SLD) i gospodarz spotkania Piotr Guział – burmistrz Dzielnicy Ursynów.

– Zaraz po debacie otworzymy wystawę „Berlin-Yogyakarta”, która opowiada o prześladowaniach osób LGBT w czasie II wojny światowej – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – Będzie wisiała w Ratuszu aż do 30 maja, ale szczególnie zapraszam na wernisaż w ten piątek.

W dniach 21-23 maja br. będą prowadzone zapisy na bezpłatne karty wstępu na film „Zniewolony. 12 Years a Slave”, który zostanie wyświetlony w ramach Tygodnia Równości na Ursynowie w dniu 29 maja o godz. 19.00 w ursynowskim Multikinie. Zapisy na bezpłatne karty wstępu od 21 maja od godz. 8.00 do 23 maja do godz. 12.00 e-mailem zawierającym imię i nazwisko i liczbę zaproszeń (1 lub 2) na adres konkurs@ursynow.pl lub poprzez wrzucenie do urny w holu Urzędu formularza zgłoszeniowego z podanym numerem tel. komórkowego. Jedno zgłoszenie rezerwuje max. 2 miejsca. Z jednego adresu lub numeru można wysłać tylko jedno zgłoszenie.W przypadku liczby zgłoszeń przekraczającej ilość dostępnych miejsc obowiązuje losowanie. Uczestnictwo zgłaszającego zostanie potwierdzone e-mailem lub sms’em 26 maja do godz. 12.00 wraz z informacja o terminie i miejscu odbioru karty wstępu. Nieodebrane karty wstępu będą dostępne w dniu 29 maja od godz. 8.15 w informacji w holu głównym Urzędu.
Wstęp na filmy „Polowanie” oraz „Witaj w klubie” wymaga także uzyskania zaproszenia. Można je rezerwować pod adresem mailowym promocja@ursynow.pl. W przypadku liczby zgłoszeń przekraczających liczbę miejsc na sali – organizatorzy przeprowadzą losowanie. Jedna osoba może zamówić najwyżej dwa zaproszenia.

– Stawiamy na filmy, bo to atrakcyjna forma dotarcia z trudnymi czasem tematami – dodaje JP. – Ale przed każdym filmem zaproszeni goście opowiedzą więcej o temacie. Tak, by móc głębiej, niż pozwala na to obraz, wejść w temat.

Poza filmami organizatorzy Tygodnia Równości zapraszają także na turniej gejowskiej siatkówki Volup Summer Cup, który w sobotę odbędzie się w jednej z hal na Ursynowie. W niedzielę zaś burmistrz Piotr Guział i inni urzędnicy wybiorą się na wózkach inwalidzkich na spacer ulicami swojej dzielnicy.

Pełen program i informacje dostępne są tutaj.


Plakat promujący Tydzień Równości 2014

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!