Warszawa, 22 maja 2014 – Znamy już trasę tegorocznej Parady Równości! Przemarsz rozpocznie się 14 czerwca o 15:00 nieopodal Pałacu Kultury i Nauki (okolice stacji metra Centrum), skąd przejdzie ulicą Marszałkowską, placem Bankowym, aleją Solidarności i mostem Śląsko-Dąbrowskim przez rzekę. Tam, ulicami Sierakowskiego i Kłopotowskiego dojdziemy na Wybrzeże Helskie, gdzie znajduje się klub La Playa i gdzie wystartuje już Plaża Równości.

Imprezę kończącą Paradę Równości uświetnią występy m.in. Izabeli Trojanowskiej, duetu Aicha & Asteya oraz najlepszych polskich drag queen Żakliny i Virgin. Całość muzycznie uzupełnią popisy djów: Hieny, Monky’ego i Ass Sunnyjoana. Koncerty potrwają od momentu dotarcia uczestniczek i uczestników Parady Równości do klubu aż do białego rana! Wstęp na wydarzenie jest darmowy a nad bezpieczeństwem bawiących się czuwać będzie kilkudziesięciu ochroniarzy. Na miejscu będzie można kupić też gadżety Parady Równości: kubki, koszulki, czapeczki i przypinki. Więcej informacji o Plaży Równości znajdziecie tutaj.

– Impreza zapowiada się naprawdę wspaniale, więc jedyna rzecz, o jaką trzeba się martwić, jest pogoda – dodaje Jej Perfekcyjność. – Na razie jednak długoterminowe zapowiedzi sprzyjają nam i nic nie powinno nam przeszkodzić!

Organizatorzy ogłosili już także program Festiwalu Parady Równości, czyli trwającego ponad 2 tygodnie okresu w okolicach 14 czerwca, w trakcie którego odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń o charakterze naukowym, kulturalnym, rozrywkowym i sportowym. Całość otwiera konferencja naukowa „Marginesy wykluczenia”, którą 30 maja od 9:00 na Uniwersytecie Warszawskim organizuje Queer UW. Punktem kulminacyjnym są oczywiście Parada Równości i wieńcząca ją impreza – Plaża Równości. Cały kalendarz imprez dostępny jest tutaj.
Także 30 maja rozpocznie się dystrybucja Przewodników Parady Równości, czyli specjalnych książeczek, które pomogą w odnalezieniu się podczas całego Festiwalu Parady Równości, ale i podczas przemarszu 14 czerwca 2014. Przewodnik ukaże się w nakładzie 5000 egz. i będzie można go dostać zarówno podczas wydarzeń Festiwalu, jak i podczas samej Parady Równości. Osobom spoza Warszawy pomoże także w odnalezieniu się w ofercie miejsc i firm przyjaznych mniejszościom.


– Przewodnik to inicjatywa, której koordynacją zajmowałem się ja – zdradza trans. – Dlatego cieszę się, że w tym roku jest większy niż rok temu. Myślę, że będzie to narzędzie, które przyda się wszystkim zainteresowanym Paradą Równości i Festiwalem, ale nie tylko.

Głównym sponsorem tegorocznej Parady Równości są Fundusze Norweskie.


Trasa przemarszu Parady Równości 2014 (kliknij, aby powiększyć)

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!