Warszawa, 12 maja 2014 – Tylko 10 dni mają jeszcze pary, które chcą wystartować w konkursie „Love Is Love”. Organizatorem zabawy jest Lambda Warszawa, a Jej Perfekcyjność zasiada w sześcioosobowym jury.

W nagrodę trzy zwycięskie pary wezmą udział w sesji fotograficznej, do której zostanie wykonany profesjonalny makijaż. Ponadto w trakcie Parady Równości 2014 pary zajmą honorowe miejsce na platformie organizacji pozarządowych przygotowanej w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG, w której weźmie udział również Lambda Warszawa.

– Zaproszono mnie do jurorowania w konkursie, więc zgodziłam się bez wahania – tłumaczy trans. – Bardzo cenię sobie współpracę z Lambdą w różnych sytuacjach, więc jeśli mogę im tak pomóc, to bardzo chętnie.

W jury, poza Jej, zasiadają także: Krystian Legierski – polityk, działacz rzecz osób LGBT, Yga Kostrzewa – rzeczniczka prasowa Lambdy Warszawa, działaczka na rzecz osób LGBT, Hanna Jarząbek – fotografka, finalistka Grand Photo 2012 w kategorii „News”, Kim Lee – znana i ceniona drag queen występująca na scenie od 2002 roku oraz Ewa Siedlecka – dziennikarka, laureatka Nagrody Tolerancji 2013.
Zdjęcie ze swoją „drugą połówką” nadesłać należy do 22 maja wraz ze specjalnym formularzem zgłoszeniowym na adres konkurs@lambdawarszawa.org. Po wybraniu 9 finałowych zdjęć przez jury, to internautki i internauci do 1 czerwca wybierać będą zwycięskie pary osób identyfikujących się jako kobiety, osób identyfikujących się jako mężczyźni oraz pary mieszanej.

– To bardzo heteronormatywny konkurs, wiem o tym – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – Wolałbym, żeby mogły zgłaszać się też grupy żyjące w związkach, w skład których wchodzi więcej niż dwie osoby… Ponieważ jednak takiej zabawy nikt nie zorganizował, zapraszam Was do udziału w „Love Is Love”.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie Lambda Warszawa. Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj, zaś wydarzenie facebookowe znaleźć można tutaj.


Plakat reklamujący konkurs „Love Is Love”

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!