Warszawa, 21 stycznia 2013 – Zaskakująco obszerny wywiad z Jej Perfekcyjnością opublikował dziś serwis dziennik.pl. W rozmowie pod tytułem „Wolałbym być zwykłym gejem” trans opowiada o gender, transgender i odchudzaniu.

Rozmowa pojawiła się dziś rano. Jej Perfekcyjność zapowiadała ją już od kilku dni. W wywiadzie odnosi się do wielu bieżących kwestii związanych z życiem publicznym w Polsce, ale i opowiada o własnych, prywatnych doświadczeniach.

„Teorie gender nie uzurpują sobie prawa do zawładniecia światem ani obalenia jego porządku. Są jedynie sposobem opisu fragmentu jego rzeczywistości – niczym więcej. Śmieszy mnie, gdy ludzie mówią „ja nie uznaję gender”. Co to właściwie ma znaczyć? To tak jakby powiedzieć „ja nie uznaję wzrost, ja nie uznaję wiek”. Gender jest pewną cechą każdej istoty ludzkiej, tak jak jest nią właśnie wzrost lub wiek. Wszyscy mamy gender” – mówi w rozmowie Jej Perfekcyjność.

Długi wywiad przeprowadzono w piątek. Ciekawostką jest fakt, że dziennikarka rozmawiająca z trans prowadziła kiedyś w Instytucie Dziennikarstwa UW obowiązkowe zajęcia, na które uczęszczała JP.

Całą rozmowę przeczytać można tutaj.


Wywiad z Jej Perfekcyjnością na dziennik.pl

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!