Warszawa, 20 stycznia 2014 – Mija osiem lat od momentu założenia fotobloga przez Jej Perfekcyjność. Znajdujący się pod adresem fotoblo.jejperfekcyjnosc.pl serwis cieszy się niesłabnącą popularnością.

W tym roku urodzinowa impreza odbyła się jednak nieco wcześniej. Gości do Meliny trans zaprosiła na początku stycznia, by wraz z urodzinami świętować Trzech Króli. Z tej okazji także wydała kalendarz „Melina Boys 2014”.

– Skoro nie świętuję swoich urodzin, mogę bawić się w dniu urodzin fotoblo – komentuje Jej Perfekcyjność. – A urodziny fotoblo są dla mnie ważne, bo fotoblo.jejperfekcyjnosc.pl stało się dla mnie nieodłącznym elementem naszego życia towarzyskiego. Tak więc ten dzień jest dla nas wszystkich pewnego rodzaju świętem.

W obsecnej wersji fotoblo funkcjonuje nieco krócej, bo dopiero czwarty rok. Zawirowania, jakie miały miejsce w jego historii sprawiły, że kilka razy zmieniał kształ, wygląd ale i adres. Ostatecznie jednak znajduje się na fotoblo.jejperfekcyjnosc.pl i – jak mówi JP – „nigdzie ma się stąd nie ruszać”.
Fotoblo odrodził się 27 stycznia 2010, po usunięciu poprzedniej jego wersji z serwisu sieci Play. Tam funkcjonował wcześniej – będąc najpopularniejszym fotoblogiem serwisu – przez bardzo długi czas. Przeniesienie spowodowane było zmianami w samej strukturze serwisu, który rezygnował z blogów i części społecznościowej. Serwis playmobile.pl zapowiedział użytkownikom w specjalnej wiadomości, że tym, którzy wyrażą chęć, ocalą blogi. Jej Perfekcyjność podkreśla, że nikt potem z nią się w tej sprawie nie kontaktował. Ponad 10,5 tys. zdjęć i blisko 2 tys. wpisów po ponad 3 latach istnienia fotobloga zostało skasowanych bezpowrotnie. Trans nawet nie podejmowała próby archiwizacji – podkreśliła, że jest to fizycznie niemożliwe. Poza tym, jak wytłumaczyła, wszystkie zdjęcia posiada w oryginalnej wersji na swoim komputerze.

– Moj fotoblo jest dla mnie ważny, pozwala mi zapamiętać ludzi, wydarzenia i emocje – tłumaczy Jej Perfekcyjność. – Rok rocznie przygotowywane podsumowanie fotograficzne minionych 12 miesięcy jest dodatkową okazją, by powspominać drobnostki, z których składa się moje życie.

Nie tak dawno na fotoblo pojawiła się możliwość facebookowego „lubienia” poszczególnych wpisów. Trans dokonała także niewielkich zmian kosmetycznych w wyglądzie strony, czyniąc ją czytelniejszą i wygodniejszą w obsłudze.


Ostatni wpis na fotoblo


Rok 2013 w podsumowaniu na zdjęciach z fotoblo

/wirtualnemedia.pl/

Wypowiedz się! Skomentuj!