Warszawa, 26 listopada 2013 – Kolejny wyjazd, tym razem o nieco bardziej służbowym charakterze, już w piątek. Trans odwiedza Kraków w związku z Paradą Równości 2014.

Jako jedna z dwojga głównych organizatorów, Jej Perfekcyjność odwiedzi miasto, by spotkać się z szeregiem osób w sprawie przyszłorocznej Parady Równości.

– Nie ma co udawać, że Parada Równości nie jest wydarzeniem ogólnopolskim – komentuje trans. – Oczywiście, poszczególne miasta mają swoje wydarzenia pro-równościowe, ale to właśnie Parada Równości od wielu lat ma wyjątkowy charakter.

W Krakowie rok rocznie odbywają się obchody Queerowego Maja, którego punktem kulminacyjnym jest Marsz Równości. Impreza jest mniejsza niż Parada Równości w Warszawie, ma też nieco inny charakter. Jej Perfekcyjność podkreśla, że organizatorzy i organizatorki Parady Równości w żaden sposób nie chcą utrudniać pracy działaczek i działaczy z Krakowa.
Wyjazd trans rozpocznie się w piątek po południu. Powrót do stolicy zaplanowano na niedzielę. Jej podkreśliła, że korzystając z pobytu w mieście, zamierza także spotkać się ze znajomymi i odwiedzić lokalne kluby.

– Przecież nie wyobrażam sobie takiego wyjazdu bez imprezy – stwierdza JP. – Chyba dla nikogo nie jest to zaskoczeniem? Jako że nie stoi to na drodze realizacji głównego celu wyjazdu, nie waham się ani chwili.

Wyjazd do Krakowa jest najprawdopodobniej jednym z ostatnich w tym roku. Trans na pewno wyjdzie na święta do miasta rodzinnego. Poza tym, na razie, nie planuje żadnych wypadów.


Kraków na mapach Google

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!