Warszawa, 22 października 2013 – Queer UW zaprasza na pokaz filmu „BDSM: It’s Not What You Think!” z komentarzem dra hab. Jacka Kochanowskiego (ISNS UW). Już we wtorek (29 października) o godzinie 19:00 w sali 200 w budynku Samorządu Studentów UW (Kampus Centralny). 

Na spotkaniu dowiedzieć będzie można się także więcej o działalności Queer UW, dlatego w sposób szczególny zaproszone są studentki i studenci I roku.

– Spotkanie ma tytuł „Marginesy seksualności w centrum działalności”, bo tak właśnie wygląda to, czym zajmuje się Queer UW – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – W centrum zainteresowania organizacji są marginesy płciowości i seksualności. One bowiem najwięcej mówią nam o tym, co dzieje się „w centrum”.

Właśnie filmem „BDSM: It’s Not What You Think!” (USA 2008, 27 min.) Queer UW chce zainaugurować swoją działalność w roku akademickim 2013/2014. Krótkometrażowy film dokumentalny w reżyserii Erina Palmquista stawia sobie za zadanie skonfrontowanie potocznych wyobrażeń i stereotypów dotyczących zachowań opartych na dominacji i praktykach sado-masochistycznych poprzez oddanie głosu samym zainteresowanym. Intymne rozmowy przeprowadzone z osobami, które na co dzień praktykują BDSM pozwalają spojrzeć inaczej na tę społeczność i wskazać wyjaśnienie wielu nieporozumień dotyczących tego zjawiska.
Komentarz po filmie wygłosi dr hab. Jacek Kochanowski (Ośrodek Badań Społecznych nad Seksualnością ISNS UW), autor opublikowanej niedawno książki „Socjologia seksualności: Marginesy” (PWN 2013), socjolog seksualności i teoretyk queer a dodatkowo opiekun naukowy Queer UW. Po krótkim podsumowaniu będzie można wziąć udział w dyskusji.

– Takie spotkania zawsze cieszą się zainteresowaniem, więc mam nadzieję, że nie inaczej będzie i tym razem – dodaje Jej Perfekcyjność. – Sala przygotowana jest na przyjęcie nawet 80 osób, więc damy radę.

Queer UW to uczelniana organizacja studencka, działająca na Uniwersytecie Warszawskim od 2010 roku. Dołączyć do niej mogą wszystkie studentki i wszyscy studenci uczelni. Podczas spotkania przedstawiciele i przedstawicielki koła opowiedzą o jego działalności i planach na najbliższy rok. Wydarzenie dofinansowano z budżetu Samorządu Studentów UW.

Więcej na stronie Queer UW oraz na facebook.com.


Plakat reklamujący wydarzenie

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!