Warszawa, 30 września 2013 – Pierwsze po wakacjach 2013 spotkanie Queer UW zaplanowano za tydzień. Jej Perfekcyjność potwierdziła, że wkrótce ruszy rekrutacja do koła na Uniwersytecie Warszawskim.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 7 października o godzinie 18:00. Miejsce nie zostało jeszcze ustalone – informacja na ten temat uzupełniona ma być na dniach.

– Tak naprawdę, to wcale nie odpoczywamy w wakacje – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, Dyrektora Queer UW. – Do dzisiaj na przykład jest czas na zgłaszanie prac do naszej kolejnej planowanej publikacji.

Rzczywiście, 30 września upływa termin nadsyłania prac do tomu pokonfernecyjnego „Seks/płeć/queer na Wschodzie. Rola (nie)normatywności seksualnej i płciowej w społeczeństwach państw Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej”. Konferencja pod tym tytułem odbyła się w maju 2013 a jej organizatorem było właśnie Queer UW.
Poza tym, jak podkreśla trans, także w wakacje Queer UW nawiązywało kontakty i planowało wstępnie nowe działania. Wstępnie, bowiem to właśnie podczas spotkań takich jak poniedziałkowe osoby zaangażowane w koło naukowe podejmują w tej sprawie decyzje. Jej Perfekcyjność liczy przede wszystkim na nowe osoby, które dołączą w tym roku akademickim do organizacji.

– Rok rocznie organizujemy w październiku i listopadzie akcję naboru nowych osób – wyjaśnia trans. – Nie inaczej będzie i tym razem. Liczę na to, że nowe osoby, z nowymi pomysłami i nowym spojrzeniem na rzeczywistość, wniosą wiele do Queer UW.

Uczelniana organizacja studencka Queer UW działa na Uniwersytecie Warszawskim od listopada 2011. Zajmuje się organizacją konferencji, dyskusji, wystaw, paneli i pokazów filmowych oraz wydawaniem publikacji i organizacją badań naukowych.


Logo Queer UW

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!