Warszawa, 12 września 2013 – Trans będzie gościem dyskusji po spektaklu „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” w Teatrze Studio już 19 września 2013. Premiera sztuki odbędzie się dwa dni wcześniej.

Jej Perfekcyjność została zaproszona do wzięcia udziału w dyskusji, która obracać się będzie wokół tematu form opresji ukazanych w spektaklu w reżyserii Agnieszki Glińskiej.

– Myślę, że to ciekawe doświadczenie – opowiada JP. – Tym bardziej, że sama sztuka Masłowskiej jest przyjazna i napisana fajnym, lekkim językiem. Mimo tego może być tematem poważnej, nie tak znowu lekkiej rozmowy.

Dyskusja odbędzie się w Teatrze Studio po spektaklu zaplanowanym na 19 września na godzinę 19:00. Trans będzie tylko jednym z dwójki gości. Ostatecznie jednak nie potwierdzono jeszcze kto będzie jej towarzyszyć w rozmowie.
Sama Dorota Masłowska powiedziała swojej o sztuce: „Dwoje biednych Rumunów mówiących” po polsku to krótki, pełen humoru i niekończących się gagów dramat. Dwoje przesympatycznych bohaterów pod wpływem niejasnego impulsu udaje się w niezamierzoną frenetyczną podróż życia po Polsce, pełną śmiesznych przygód, które stopniowo przestają być tak aż śmieszne, a wręcz przeciwnie, całkowicie nieśmieszne, a wręcz straszne. Widz musi się liczyć z tym, że jest to sztuka nie aż tak wesoła, jak może się wydawać, jej bohaterowie nie reprezentują pozytywnych postaw społecznych i psychologicznych, a ta podróż wcale nie musi okazać się podróżą życia, a wręcz przeciwnie.

– Tak więc zapraszam wszystkich serdecznie – kończy trans. – Mam nadzieję, że w dyskusję żywo włączy się publiczność, która będzie mogła odnieść się do dopiero co obejrzanego dzieła. To daje szansę na naprawdę silne emocje podczas debaty.

W sztuce występują: Monika Krzywkowska, Dorota Landowska , Agnieszka Pawełkiewicz, Marcin Januszkiewicz i Modest Ruciński.


Zdjęcie ze spektaklu w adaptacji Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!