Warszawa, 18 września 2013 – Trans będzie gościem dyskusji po spektaklu „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” w Teatrze Studio już dziś. Premiera sztuki odbyła się dwa dni temu.

Jej Perfekcyjność została zaproszona do wzięcia udziału w dyskusji, która obracać się będzie wokół tematu form opresji ukazanych w spektaklu w reżyserii Agnieszki Glińskiej.

– Z Teatrem Studio miałem okazję już współpracować i cieszę się, że znów dane nam będzie razem coś zrobić – komentuje JP. – Wcześniej był to tekst, tym razem jest debata. Fajnie, że współpraca ta przybiera różne formy.

Dyskusja odbędzie się w Teatrze Studio po spektaklu zaplanowanym na 19 września na godzinę 19:00. Trans będzie tylko jednym z dwójki gości. Ostatecznie jednak nie potwierdzono jeszcze kto będzie jej towarzyszyć w rozmowie.
Sama Dorota Masłowska powiedziała swojej o sztuce: „Dwoje biednych Rumunów mówiących” po polsku to krótki, pełen humoru i niekończących się gagów dramat. Dwoje przesympatycznych bohaterów pod wpływem niejasnego impulsu udaje się w niezamierzoną frenetyczną podróż życia po Polsce, pełną śmiesznych przygód, które stopniowo przestają być tak aż śmieszne, a wręcz przeciwnie, całkowicie nieśmieszne, a wręcz straszne. Widz musi się liczyć z tym, że jest to sztuka nie aż tak wesoła, jak może się wydawać, jej bohaterowie nie reprezentują pozytywnych postaw społecznych i psychologicznych, a ta podróż wcale nie musi okazać się podróżą życia, a wręcz przeciwnie.

– Wiem, że nie ma już biletów na sztukę, więc nie zapraszam – komentuje trans. – Ale sama sztuka jest warta obejrzenia, polecam kolejne jej pokazy w Teatrze Studio!

W sztuce występują: Monika Krzywkowska, Dorota Landowska, Agnieszka Pawełkiewicz, Marcin Januszkiewicz i Modest Ruciński.


Zdjęcie ze spektaklu

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!