Warszawa, 11 lipca 2013 – Kolejny wakacyjny wyjazd weekendowy Jej Perfekcyjności. Tym razem trans wybiera się z dwiema znajomymy do Lublina. Powód? Majdanek.

Jej Perfekcyjność nie miała jeszcze okazji odwiedzić Miejsca Zagłady w Majdanku. Jako że zajmowała się tematem Holocaustu w swoich pracach badawczych, zawsze podkreślała, że chciałaby to miejsce odwiedzić. To właśnie pretekst weekendowej wycieczki.

– Bardzo cieszę się na ten wyjazd, tym bardziej, że był już przekładany – tłumaczy JP. – Tym razem jednak na pewno się uda. Mamy bilety, mamy hotel, wszystko pójdzie zgodnie z planem. Wierzę, że to będzie ciekawa wyprawa.

Po weekendzie spędzonym w Kolonii na Cologne Pride oraz wcześniejszym w Turuniu na IV Ogólnopolskim Spotkaniu Organizacji LGBT, trans realizuje swój plan. Rok rocznie większą część wakacyjnych weekendów spędza poza Warszawą. Tegotygodniowy wyjazd wpisuje się w ten plan. Kolejne plany dotyczą miast takich jak Łódź, Władysławowo, Kraków, Wrocław i Montreal.
Nie wszystkie wyjazdy mają charakter prywatny. Osiem dni, które Jej Perfekcyjność spędzi w sierpniu w Montrealu, podobnie jak ostatnie wyjazdy do Torunia i Kolonii miały charakter służbowy i związane były z Paradą Równości. W Montrealu trans będzie honorową przewodniczącą tamtejszej parady.

– Wszystkie wyjazdy są dla mnie ważne, bo odrywają mnie od warszawskiej rzeczywistości – podkreśla trans. – Wyjazd do Kanady jest jednak wyjątkowy z racji mojej roli w Montrealu, długości pobytu oraz faktu, że mam reprezentować tam niejako polskie środowiska LGBT.

W najbliższy weekend trans spędzi w Lublinie tylko sobotę i niedzielę. Plany dostosować musiała do swoich towarzyszek podróży.


Lublin na Google Maps

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!