Warszawa, 1 lipca 2013 – Już w ten weekend Jej Perfekcyjność wybiera się na paradę w Kolonii. Na zaproszenie organizatorek i organizatorów reprezentować będzie tam Polskę.

Wydarzenia Cologne Pride rozpoczęły się już 22 czerwca. Ich największe natężenie ma miejsce w tym tygodniu. Wielkim finałem będzie niedzielna manifestacja, która rusza o 12:00. Trans leci do Kolonii w piątek i zostanie tam do niedzieli.

– Bardzo się cieszę, że dane mi będzie pojawić się na tak wielkim i wspaniałym wydarzeniu – komentuje Jej Perfekcyjność. – Nie miałem okazji bawić się na żadnej paradzie w Niemczech, więc spodziewam się wyjątkowych emocji.

Przemarsz w Kolonii jest jednym z największych za zachodnią granicą Polski. Przedstawiciele i przedstawicielki organizatorów Parady Równości spotykali się z organizacją KLuST, odpowiadającą za Cologne Pride już w minionych latach. Spotkanie miało charakter roboczy i wiązało się z przejęciem organizacji Parady Równości przez nowy podmiot. Trans nie brała udziału w tamtej wizycie.
Pierwsza parada w Kolonii miała miejsce w 1972 roku. Od roku 1991 organizacja KLuST planuje manifestację na pierwszą niedzielę lipca – by w ten sposób uczcić też rocznicę zamieszek w Stonewall. W ubiegłym roku wydarzenie zgromadziło około 750 tys. osób a w samej manifestacji jechało ponad 120 pojazdów. Hasło tegorocznej manifestacji brzmi „Wir Sinde. So oder so” (Jesteśmy. Tak czy inaczej.)

– Rok rocznie udaje mi się odwiedzić jakąś dużą europejską manifestację LGBT – zdradza JP. – Mam nadzieję, że tendencja ta się utrzyma. Oraz że za jakiś czas także nasza Parada Równości będzie wydarzeniem przyciągającym innych tak licznie.

W sierpniu Jej Perfekcyjność wybiera się jeszcze do Kanady na Fierte Montreal Pride. Na zaproszenie organziatorów będzie jednym z gości honorowych wydarzenia i opowiadać będzie tam o sytuacji osób LGBT w Polsce.


Logo tegorocznej Cologne Pride

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!