Warszawa, 25 czerwca 2013 – Studenci kierunków humanistycznych i społecznych mają szansę zaliczyć obowiązkowe na studiach I stopnia praktyki zawodowe dzięki Jej Perfekcyjności. Trans od kilku lat daje taką możliwość dzięki mediom, w których pracuje.

Możliwość zaliczenia praktyk w wakacje jest szczególnie atrakcyjna dla osób, które w trakcie roku akademickiego nie mają na to czasu. Trans podkreśla, że opcja otwarta jest dla wszystkich, bowiem zaliczanie odbywa się zdalnie – nie trzeba więc mieszkać w Warszawie.

– Rok rocznie kilkanaście osób zalicza u mnie swoje obowiązkowe praktyki i myślę, że są zadowolone – komentuje trans. – Staram się zawsze dostosować ich program do potrzeb studentów. Czasem udaje się im zaliczyć je w ciągu 2 miesięcy a czasem zajmuje im to pół roku.

Oferta praktyk w mediach przeznaczona jest przede wszystkim dla osób studiujących na takich kierunkach jak dziennikarstwo, komunikacja społeczna, pr, socjologia, etnografia, filologia polska, filologia angielska i innych pokrewnych, które wymagają od studentów samodzielnej organizacji praktyk. Jej Perfekcyjność, obywa w kwestiach formalnych, zawsze pomaga także przy „załatwieniu papierkowej roboty”.
Praktyka ma charakter zdalnej pracy nad materiałami prasowymi. Początkowo trans stara się wskazywać drogę i sposoby realizacji zadania, stopniowo jednak stara się usamodzielniać praktykantów. Co do zasady: wszystkie przygotowane materiały, jeśli nie są rażąco słabej jakości, są publikowane w mediach.

– To fajna szansa, zwłaszcza dla osób na początku studiów – wyjaśnia JP. – Mogą mieć zaliczone kłopotliwe praktyki na przykład już po pierwszym roku i nie myślec o nich potem w ogóle. Przy okazji wakacyjnych wyjazdów możliwość zdalnego realizowania zadania jest dodatkowym plusem.

Trans zaprasza wszystkie zainteresowane osoby do zgłaszania się do końca czerwca na adres praktyka@jejperfekcyjnosc.pl. Dla ułatwienia można od razu do maila dołączyć swoje CV.


Zalicz praktyki zawodowe u Jej Perfekcyjności

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!