Warszawa, 19 czerwca 2013 – W internecie pojawiło się już nagranie niedzielnej audycji „Lepiej późno niż wcale”, w której Jej Perfekcyjność opowiadała o minionej Paradzie Równości i zastanawiała się nad jej przyszłością.

Gościem programu, poza Jej Perfekcyjnością, był także Anu Czerwiński – mieszkający od kilku lat we Francji transseksualista związany mocno z Polską. W programie rozmawiano na temat Parady Równości, jej finansowania oraz stosowanych metod walki z wykluczeniem. Jednym z ciekawszych wątków był ten dotyczący stosowania symboli narodowych podczas manifestacji.

– To nie pierwsza moja tego dnia wizyta w Tok FM – podsumowuje Jej Perfekcyjność. – Tym razem jednak było mniej faktograficznie, bardziej dogłębnie. Cieszę się z tej rozmowy, uważam ją za udaną.

Prowadząca program, Katarzyna Szustow, rozmawiała m.in. o finansowaniu Parady Równości. Temat ten był poruszany podczas wystąpienia Jej Perfekcyjności na POMADZIE, której współorganizatorką jest właśnie Szustow. Jak podkreśliła prowadząca, dziesięciominutowa prezentacja JP pt. „Kto płaci za Paradę?” zmieniła jej zdanie na temat tego wydarzenia w kwestii finansowania. Komentujący program na facebooku zachęcali Komitet Organizacyjny Parady Równości do rozpoczęcia zbiórki pieniędzy na organizację przyszłorocznego wydarzenia na jednym z serwisów crowd foundingowych.

– Pomysł jest ciekawy, rozważamy go – podsumowuje Jej Perfekcyjność. – Może rzeczywiście to jest sposób na wsparcie organizacji wydarzenia jakim jest Parada Równości.

„Lepiej późno niż wcale” to cotygodniowa audycja w Radiu TOK FM o związkach nieheteronormatywnych, czyli o codzienności gejów, lesbijek, biseksualistów/ek, transgenderystów, transseksualnych kobiet/mężczyzn, osób niezdefiniowanych płciowo/seksualnie. Prowadzący i ich goście rozmawiają o społecznych, kulturalnych i politycznych zagadnieniach dotyczących świata wyłamującego się codziennej heteronormie, czyli o związkach partnerskich, literaturze z wątkami les i gej, wychodzeniu z szafy, nieukrywaniu swoich partnerów, o eliminacji homofobii jaki o pożądaniu i namiętności pomiędzy osobami tej samej płci.


Logo Tok FM

Nagranie z podcastu audycji „Lepiej późno niż wcale”

/TOK FM/

Wypowiedz się! Skomentuj!