Warszawa, 6 maja 2013 – Na dziś i jutro zaplanowano pierwsze spotkania chętnych do pracy w Wolontariacie Równości w tym roku. Z racji zbliżającej sie Parady Równości, czas ruszyć z pracą na całego.

Wolontariat Równości to grupa wolontariuszek i wolontariuszy pracujących na rzecz Parady Równości oraz wydarzeń okołoparadowych. W tym roku tymczasowo koordynacją pracy wolontariatu zajmuje się właśnie Jej Perfekcyjność.

– Brałem udział w dwudniowym szkoleniu przygotowanym przez Centrum Wolontariatu właśnie po to, by prawidłowo koordynować pracę chętnych osób – opowiada trans. – Było to bardzo owocne i interesujące spotkanie, które dało mi wiedzę i umiejętności, które teraz zamierzam wykorzystać.

Zgłoszeń, jak przyznaje Jej Perfekcyjność, jest sporo. Podkreśla, że to cieszy, bowiem cała Parada Równości oparta jest na pracy wolontariatu. Także Zarząd Fundacji Wolontariat Równości – w tym i Jej Perfekcyjność – nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia za pracę i czas poświęcony w przygotowanie całej Parady.
Na www.paradarownosci.eu już kilka tygodni temu pojawiły się ogłoszenia rekrutacyjne. Część z nich dawała czas na zgłoszenia do 30 kwietnia, część do 10 maja – w zależności od stanowiska. Najliczniejszą grupę stanowić będą najpewniej osoby, które pomogą koordynować przemarsz ulicami Warszawy 15 czerwca. Poza tym jednak, Fundacja Wolontariat Równości poszukiwała osób na stanowiska „pomoc w obsłudze administracyjno-biurowej”, „specjalistka/specjalista ds. PR” oraz „prawniczka/prawnik”. We wszystkich przypadkach chodzi o poświęcenie kilku godzin tygodniowo na rzecz Parady Równości.

– Pierwsze spotkania, zaplanowane na dziś i jutro, to spotkania rekrutacyjne – wyjaśnia trans. – Wszak przyjmujemy tych ludzi do pracy. Musimy więc przeprowadzić cały proces rekrutacyjny, bardzo zbliżony do tego, jaki przeprowadza się w przypadku starania się o tradycyjną pracę.

Do 10 maja można jeszcze zgłaszać chęć włączenia się w Wolontariat Równości na czas samej Parady Równości. Do sprawnej obsługi wydarzenia potrzeba około 20-30 osób. Część z nich będzie także pomagać w przygotowaniu kilku drobnych wydarzeń przed samym przemarszem.


Parada Równości zaplanowana jest na 15 czerwca 2013

/Życie Warszawy/

Wypowiedz się! Skomentuj!