Warszawa, 23 maja 2013 – Jej Perfekcyjność pojawi się na POMADZIE. Skorzystała z zaproszenia organizatorów i w sobotę będzie można jej posłuchać w panelu „kasa”, w którym wygłosi wystąpienie „Kto płaci za Paradę Równości?”

„Kasa” to poza „sztuką”, „rodziną” i „seksem” jeden z czterech paneli zaplanowanych w tym roku. Osoby występujące w panelach mają 10 minut by zaprezentować swoje wypowiedzi. Potem zaplanowana jest debata.

– Nie planowałem początkowo udziału w POMADZIE z racji moich obowiązków przy organizacji Parady Równości, Tygodnia Równości i obowiązków związanych z zarobkowaniem – tłumaczy JP. – Ale ostatecznie, na zaproszenie organizatorów, postanowiłem się zgłosić. Mam nadzieję, że uda mi się wnieść coś do wydarzenia.

W opisie swojej prezentacji, Jej Perfekcyjność pisze: „Finansowanie wydarzeń LGBT nie jest prostą sprawą. Na Zachodzie marsze i parady są olbrzymim dochodowym biznesem. Organizatorzy są firmami prowadzącymi działalność gospodarczą. Czemu nie jest tak u nas? I czy powinno tak być? Z czego utrzymuje się Parada Równości? Z czego powinna się finansować? Co z innymi inicjatywami?” Jako jedna z dwóch osób odpowiedzialnych za organizację Parady Równości ma w kwestii jej finansowania wiele do powiedzenia.
Pierwsza niezależna, nieheteronormatywna, kulturalna POMADA odbyła się w Warszawie w 2010 roku. Przez kolejne 3 lata przybyło w kraju imprez i festiwali prezentujących kulturę i sztukę LGBTQI. Dlatego też organizatorzy warszawskiego festiwalu postanowili zmienić jego formułę, wrócić do korzeni. W związku z tym na POMADZIE 4 nie będzie wystaw, filmów, przedstawień, perfomansów, warsztatów ani debat. Nic z tego, co już było. Podkreślają, że w tym roku stawiają na „na kontakty, wzajemne inspiracje i wymianę idei”.

– Zapowiada się ciekawa dyskusja – podsumowuje trans. – Mam tylko nadzieję, że do soboty moja stopa dojdzie do siebie. Od dwóch dni bowiem jestem uziemiona w domu i nie mogę wychodzić z powodu problemów z nią z domu. Ale w sobotę w państwomiasto pojawię się na pewno.

Wstęp dla słuchaczy jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego chętni musieli się zarejestrować, wysyłając do dnia 20 maja maila na wskazany przez organizatorów adres. Nagrania video z POMADY mają być dostępne potem w sieci.


Plakat POMADY

Zapowiedź POMADY 4:

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!