Warszawa, 23 kwietnia 2013 – Każda i każdy ma możliwość włączenia się w Paradę Równości 2013. Jej Perfekcyjność zaprasza do Wolontariatu Równości – potrzeba specjalistek_ów PR, prawniczek_ków i innych.

Na stronach Parady Równości oraz w serwisach z ogłoszeniami pojawiło się zaproszenie do udziału w Wolontariacie Równości. Organizatorki i organizatorzy poszukują osób zajmujących się PR, prawem oraz chcących pomóc w obsłudze biura jak i na samej manifestacji.

– Na niektóre stanowiska potrzebne są pewne specjalne kwalifikacje, ale mamy także rzeczy, w których udział wziąć może nawet licealistka czy licealista – wyjaśnia Jej Perfekcyjność, rzecznik prasowy Parady Równości. – Tymczasowo koordynacją wolontariatu zajmuję się ja, ale mam nadzieję, że niedługo się to zmieni.

Na www.paradarownosci.eu pojawiły się odpowiednie ogłoszenia rekrutacyjne. Część z nich daje czas na zgłoszenia do 30 kwietnia, część do 10 maja – w zależności od stanowiska. Najliczniejszą grupę stanowić będą najpewniej osoby, które pomogą koordynować przemarsz ulicami Warszawy 15 czerwca. Poza tym jednak, Fundacja Wolontariat Równości poszukuje osób na stanowiska „pomoc w obsłudze administracyjno-biurowej„, „specjalistka/specjalista ds. PR” oraz „prawniczka/prawnik„. We wszystkich przypadkach chodzi o poświęcenie kilku godzin tygodniowo na rzecz Parady Równości.
Tymczasowo koordynacją zajmuje się Jej Perfekcyjność. Trans ukończyła dwudniowy kurs z podstaw prowadzenia wolontariatu w organizacji pozarządowej, który zorganizowało Centrum Wolontariatu. W trakcie szkolenia, w którym uczestniczyło 12 osób reprezentujących różne instytucje z terenu Warszawy, poruszano tematykę sprawnego wdrożenia i utrzymania wolontariatu dla ngo.

– Parada Równości nie uda się bez wolontariuszek i wolontariuszy, to pewne – podsumowuje trans. – Liczę na duże zainteresowanie, które zresztą na chwilę obecną takie właśnie jest. Cieszymy się, że tyle osób chce się włączyć i działać razem z nami.

Parada Równości przejdzie ulicami Warszawy 15 czerwca. Zgłoszenia do Wolontariatu Równości przyjmowane są za pomocą specjalnych formularzy. Po terminie zgłoszeń, organizatorzy wydarzenia będą kontaktować się z chętnymi.


Wolontariat Równości to nie tylko praca, ale także zabawa

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!