Warszawa, 5 kwietnia 2013 – Dokładnie za miesiąc powinien odbyć się Międzynarodowy Dzień Paris Hilton 2013. Czy doroczne święto odbędzie się w pierwszą niedzielę maja?

Wątpliwości pojawiły się kilka miesięcy temu, gdy okazało się, że Paris Hilton została przyłapana i nagrana przez znajomego, gdy podróżując taksówką obrażała osoby homoseksualne.

– Formacja Różowe Saneczki, jako główny organizator polskich obchodów dnia, sprzeciwia się homofobii tak jak wszystkim innym formom wykluczenia i dyskryminacji – komentuje Jej Perfekcyjność z Formacji Różowe Saneczki. – Dlatego nadal nie podjęto decyzji co do przyszłości dnia w tym roku.

Międzynarodowy Dzień Paris Hilton świętowany jest w Warszawie od ponad 7 lat. Manifestacja z okazji dnia odbywa się pod Pałacem Prezydenckim, gdzie zgromadzone i zgromadzeni krzyczą „Paris Hilton na prezydenta!” Jak bowiem wyjaśnia Formacja Różowe Saneczki, celem dnia jest m.in. umożliwienie Paris startu w wyborach na Prezydenta RP. Postulat ten podnoszony jest od samego początku święta.
Rok rocznie podczas manifestacji, do której przyłączyć może się każda osoba, odbywa się szereg atrakcji. Jedną z nich jest obecność znanego lalkarza Kony’ego, który z muppetem przypominającym Paris Hilton zabawia zgromadzone osoby. Aby formalnie zgłosić zgromadzenie publiczne, organizatorzy muszą najwcześniej na 30 a na później na 3 dni przed datą wydarzenia zarejestrować je w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

– Czekamy na opinie osób, które zainteresowane są dniem – zdradza Formacja Różowe Saneczki. – Chcemy dowiedzieć się, czy przeprosiny Paris Hilton, jej wyjaśnienia i późniejsze działania na rzecz społeczności LGBT pozwoliły jej odkupić winy. Mówiąc krótko: czy jest sens organizować dzień na jej cześć.

Międzynarodowy Dzień Paris Hilton obchodzony jest w pierwszą niedzielę maja. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje JejPerfekcyjnosc.blox.pl. Więcej informacji na DzienParisHilton.blox.pl.


Tak wyglądała manifestacja rok temu

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!