Warszawa, 25 marca 2013 – Kolejna edycja kursu „Osobno i razem. Zrozumieć współczesną miłość, relacje i samotność” rusza na Uniwersytecie Otwartym UW. Od kilkunastu dni można zapisać się na zajęcia prowadzone przez Jej Perfekcyjność.

To kurs, który spośród oferowanych przez Jej Perfekcyjność cieszy się największą popularnością. W trakcie 30 godzin słuchaczki i słuchacze uczą się rozumieć to, jak działają relacje we współczesnym świecie i jak można się w nich odnaleźć.

– Muszę przyznać, że to kurs trudny na poziomie emocjonalnym – śmieje się trans. – Zawsze tak jest, gdy zajmujemy się rzeczami, które dotykają najbliższych nam kwestii. Nie jest łatwo otwierać się nam na to, jak wygląda prawda o współczesnym świecie.

Nowa rejestracja możliwa jest w związku ze zbliżającym się III trymestrem roku akademickiego na Uniwersytecie Otwartym UW. Oferta dostępna jest na stronach uczelni od dzisiaj, ale rekrutacja ruszy w najbliższy piątek. Kurs trwa 30 godzin i odbywa się na terenie UW – dokładna lokalizacja podawana jest bezpośrednio przed uruchomieniem zajęć. To, czy kurs ruszy, zależy od liczby chętnych osób.
Celem kursu jest, jak czytamy na stronie, „nabycie przez Słuchaczy wiedzy, która pozwoli na odnalezienie siebie i relacji, w jakich się znajdujemy w szerszym kontekście kulturowo-społecznym. Poznanie podstaw refleksji psychologii społecznej i socjologii na temat kondycji człowieka w XXI wieku da szansę na ujrzenie swojego doświadczenia w innym świetle.”

– Lubię te zajęcia, bo dzieją się na nich zawsze ciekawe rzeczy – opowiada Jej Perfekcyjność. – Nie tylko udaje mi się przekazać pewną wiedzę osobom, które uczestniczą w zajęciach, ale dodatkowo mam możliwość weryfikowania tych informacji, dzięki doświadczeniom, jakimi dzielimy się w trakcie ich trwania. To bardzo inspirujące.

Na zajęcia na Uniwersytecie Otwartym UW zapisać się może każda osoba, która skończyła 16 lat i mówi po polsku. Jej Perfekcyjność poleca te zajęcia zwłaszcza tym, którzy chcą zrozumieć swoje niepowodzenia w dotychczasowych związkach lub usiłują zbudować aktualnie trwałą relację z drugą osobą.


Strona kursu w witrynie Uniwersytetu Otwartego UW

/PAP/

Wypowiedz się! Skomentuj!