Warszawa, 1 marca 2013 – Dzisiejsze „Metro” wzywa: Narodowcy zakłócają spotkania i odczyty. Czas na front przeciwko terrorowi. W tekście pojawia się także wątek ataku na Jej Perfekcyjność wraz z jej wypowiedzią.

Autorki tekstu zastanawiają się nad tym, jak powinno zachować się społeczeństwo w obliczu ostatnich ataków i gróźb ruchów prawicowych. O opinie pytają przedstawicieli ruchów liberalnych i lewicowych.

– Ja cały czas powtarzam: nie wolno się poddawać, nie wolno dać się zastraszyć – wyjaśnia Jej Perfekcyjność. – W trakcie rozmowy telefonicznej jedna z dziennikarek zapytała mnie o to, czy w związku z tym wszystkim Parada Równości w ogóle się odbędzie w tym roku. Oczywiście, że tak! Nie damy się zastraszyć.

W tekście mowa o ataku na mieszkanie JP, który miał miejsce w nocy 8/9 lutego, gdy grupa zamaskowanych mężczyzn wpadła do środka i zaczęła atakować przebywających tam gości. Sprawą aktualnie zajmuje się policja, która bada m.in. nagrania monitoringu i przesłuchuje kolejnych świadków.
W tekście zwraca się uwagę na to, że atak na prywatne mieszkanie, w przeciwieństwie do ataku w przestrzeni publicznej, ma dodatkowo bolesny charakter. Trans podkreśla, że dom traktujemy jak oazę, jak miejsce bezpieczne i „nasze”. Dlatego atak, jaki miał u niej miejsce musi zostać wyjaśniony a winni ukarani.

– Ale nie boję się – zdradza trans. – Jakoś tak optymistyczne patrzę na życie, że się nie boję. Powtarzam sobie: jeśli przetrwałaś coś takiego, przetrwasz już wszystko.

Jej Perfekcyjność zapowiedziała już kolejną imprezę. W połowie marca świętować będzie siódme urodziny JejPerfekcyjnosc.blox.pl. Na to wydarzenie zaprosiła już gości.


Internetowe wydanie MetroMSN z tekstem

/wirtualnemedia.pl/ 

Wypowiedz się! Skomentuj!