Warszawa, 27 lutego 2013 – Spośród ponad 50 nadesłanych propozycji, komitet organizacyjny wybrał finałową piątkę. Teraz do 14 marca decyzja w rękach internautek i internautów.

Jej Perfekcyjność nie tylko zachęciła do głosowania, ale i zdradziła, które hasło najbardziej jej przypadło do gustu, namawiając na oddawanie głosu właśnie na nie.

– Uważam, że trzeba odbierać pewne dyskursy z rąk innych osób – skomentowała. – Dlatego najbardziej podoba mi się „Za tęczową niepodległą!”. Rodzi od razu skojarzenia z kolorową niepodległą, ale także ze skompromitowanym w Polsce Świętem Niepodległości. I to dobrze!

Hasła spośród których można wybierać to:
 Parada Równości w drodze do wolności
 Równe prawa to podstawa!
 Różnorodni równoprawni
 Wszyscy równi wobec miłości
 Za tęczową niepodległą!

To właśnie one uzyskały najwięcej głosów spośród kilkudziesięciu propozycji, jakie do końca 2012 roku można było nadsyłać do organizatorów Parady Równości. Komitet Organizacyjny wydarzenia w głosowaniu zadecydował, że właśnie ta piątka znajdzie się w finale zabawy. Teraz, do 14 marca na stronie www.paradarownosci.eu głosować mogą internautki i internauci. Autor/autorka zwycięskiego hasła otrzyma w nagrodę 300 zł.

Konkurs na hasło Parady Równości odbywa się od 2011 roku. Zawsze otwarty jest dla wszystkich chętnych i ma sprawić, że przemarsz będzie włączał jeszcze więcej osób niż dotychczas.

– Parada Równości w formule, w jakiej zaproponowaliśmy i zaproponowałyśmy ją dwa lata temu stawia sobie za cel zwiększanie poczucia, że wszyscy zainteresowani i wszystkie zainteresowane współtworzą to wydarzenie – tłumaczy Jej Perfekcyjność, rzecznik prasowy. – Doroczny konkurs jest jednym ze sposobów. Pamiętajmy, że nawet logo Parady Równości było stworzone w podobnym konkursie. W ten sposób każdy i każda z nas może w istotny sposób decydować o tym, jaka będzie Parada.

W poprzednich latach konkurs wygrały: „Po prostu równość” (2012) i „Wszyscy chcą kochać” (2011). Zwycięskie hasła nie tylko otwierają sam przemarsz, znajdując się na przedzie ale także towarzyszą wszystkim wydarzeniom paradowym w danym roku.


Głosowanie odbywa się na stronie www.paradarownosci.eu

/KAI/

Wypowiedz się! Skomentuj!